נכשלו באיסור קשה

רבנים בטבריה דורשים להסיר פסל של בן-גוריון

הקהילה החרדית בטבריה מוחה על הצבת הפסל במלון רימונים בעיר, וטוענת כי מדובר בעבירה על אחד מעשרת הדיברות

17/08/2014 10:52

תגיות: מלון רימונים ·  טבריה ·  פסל ·  דוד בן-גוריון ·  הרב גבריאל חוברה ·  הרב אשר עידן

דוד בן-גוריון נואם בכנסת, 1957. צילום: אוסף התצלומים הלאומי, ויקיפדיהדוד בן-גוריון בנאום בכנסת, 1957. צילום: אוסף התצלומים הלאומי, ויקיפדיה

בכניסה למלון רימונים בטבריה הוצב לאחרונה פסלו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון. בקהילה החרדית בעיר מבקשים להסיר את הפסל, בטענה כי הצבתו היא עבירה על אחד מעשרת הדיברות, "לא תעשה לך פסל וכל תמונה".

הרב גבריאל חוברה מהקהילה החרדית בטבריה אמר ל-ynet: "תושבי טבריה החרדים מוחים על כך, ובצדק. על פי היהדות אסור לעשות פסל, ואם חרדים רוצים להיכנס למלון יש בעיה".

לחוברה יש השגות גם על ההחלטה להציב את הפסל סמוך לקברי צדיקים בעיר. "מאז ומתמיד עם ישראל נזהר, ולעתים נכשל באיסור הקשה הזה", הוא אומר. "זו חוצפה גדולה שהפסל עומד מול בית העלמין העתיק של טבריה, שבו קבורים גדולי עולם, צדיקי כל הדורות".

הרב אשר עידן מוסיף: "אנחנו נמצאים במדינה יהודית ואסור לבעלי המלון להתרגל לכך שהכל מותר בצורה מופקרת, בזמן

הרב חוברה: זו חוצפה גדולה שהפסל עומד מול בית העלמין העתיק של טבריה, שבו קבורים גדולי עולם, צדיקי כל הדורות

שיהודים משתמשים במקום זה. לא ייתכן שנשתוק על דברים שבפרהסיה".

ליאור פרץ, פעיל חברתי טברייני, זועם על הכפייה הדתית. "זה מתועב", הוא אומר, "הם רוצים להעלים סממנים תרבותיים חילוניים. לא נאפשר להם לעשות את זה ונתארגן על מנת לעורר את הציבור החילוני לפני שיהיה מאוחר. לא נוותר על טבריה, בן-גוריון יהיה שם על אפם ועל חמתם".

מרשת מלונות רימונים נמסר: "רשת מלונות רימונים גאה להנציח את זכרו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, במלון רימונים גלי כנרת, מלון שבו נהג להתארח מספר רב של פעמים, כפי שנעשה באלפי מוסדות ציבור ובערים רבות בכל רחבי ישראל בצורה מכובדת ומכבדת".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?