רבנים בעד סיקריקים

חדו"ש: בית שמש הפכה להכלאה של סדום וחלם

רבנים בעיר פרסמו מודעות נגד הצטרפות למשמר האזרחי שהוקם בה. זמר הותקף בבית שמש מפני שנסע לחלק מזון לחיילים בגבול עזה

13/08/2014 15:24

תגיות: בית שמש ·  משמר אזרחי ·  הרב אורי רגב ·  עזה ·  אהרל'ה סמט

הפגנת חרדים ברמת בית שמש נגד ניתוח גופת ילדה 06.05.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90 חרדים שהפגינו ברמת בית שמש נמלטים מהמשטרה (צילום איוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

תושבי רמת בית שמש ג', שסבלו בחודשים האחרונים ממכת פריצות, החליטו לפתוח בשכונה משמר אזרחי. כמה רבני שכונות מבית שמש חתמו לאחרונה על פסק הלכה האוסר על התושבים להשתתף במשמר האזרחי.

במודעה שנתלתה בעיר נכתב, "השכונות הטהורות בבית שמש לא יסכימו עם פריצת 'המשמר האזרחי'". לדברי הכותבים, המשמר האזרחי הוא ניסיון לגייס בחורי ישיבה. הם מכנים את היוזמה "שלוחות סרטן".

בתגובה לקריאת רבני בית שמש להחרים את יוזמת המשמר האזרחי בעיר אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב: "לא המשמר האזרחי הוא המחלה הממארת של בית שמש, אלא הרבנים הקיצונים המעודדים ונותנים גיבוי לבריוני העיר. אחת לכמה ימים אנחנו מקבלים עוד הוכחה לכך שבית שמש שהפכה להכלאה של סדום וחלם. רק בעיר שבה יורקים על ילדות בנות 5 ותוקפים חיילים שחזרו מהמלחמה מסוגלים להחרים את המשמר האזרחי".

רק בעיר שבה יורקים על ילדות בנות 5 ותוקפים חיילים שחזרו מהמלחמה מסוגלים להחרים את המשמר האזרחי

לדברי רגב, "ספק אם יש עיר שזקוקה למשמר אזרחי כמו בית שמש, שבה פועלות כנופיות הרחוב של הסיקריקים מרמת בית שמש ב'. לרבנים מוצע בחום לאמץ את יוזמת המשמר האזרחי המקומי. אולי זה ימנע חלק ממעשי הבריונות ויחסוך למדינה את המהלך המתבקש: להכניס את משמר הגבול לקסבה של בית שמש".

רגב התייחס בין השאר לתקרית שבה הותקף השבוע הזמר החסידי אהרל'ה סמט, חסיד תולדות אהרון, לאחר שיצא מתפילה בבית הכנסת ברחוב רש״פ בבית שמש. כמה קיצונים התגודדו סביבו וצעקו לעברו: "חרד"ק, צא משכונה".

הזמר, לפי ידיעה ב-ynet, הותקף מפני שנסע עם אברהם קאפ, יו"ר עמותת עזרת אחים, לחלק מוצרי מזון לחיילים בגבול רצועת עזה. הקיצונים תקפו גם את קאפ והשחיתו אמבולנס וציוד יקר ערך המסייע לתושבי בית שמש בעת מצוקה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?