הדרה בחטיבה

חדו"ש: הצבא צריך להתנצל בפני שרית חדד על ביטול הופעתה בגבעתי

הזמרת היתה אמורה להופיע לפני חיילי החטיבה, אבל במקומה הוזמן ברגע האחרון משה פרץ

11/08/2014 13:36

תגיות: שרית חדד ·  אל"מ עופר וינטר ·  גבעתי ·  משה פרץ ·  הרב אורי רגב

הזמרת שרית חדד בהופעה. צילום: Neukoln, wikipediaהזמרת שרית חדד בהופעה. צילום: Neukoln, wikipedia

הופעה של הזמרת שרית חדד בחטיבת גבעתי, שתוכננה ל-17 באוגוסט, בוטלה ברגע האחרון. במקומה יופיע הזמר משה פרץ לפני חיילי החטיבה. הסיבה לביטול הופעתה של חדד היא שמפקד החטיבה, אלוף משנה עופר וינטר, הוא דתי. לדברי מקורות צבאיים, וינטר סירב שאשה תופיע בפני החטיבה שלו.

הרב עו״ד אורי רגב, מנכ״ל חדו״ש, הגיב בביקורת חריפה על החלטתו של מח"ט גבעתי. לדברי רגב, ״גישתו של אל״מ וינטר, אשר קיבלה ביטוי לאחרונה בפקודת הקרב שלו, אוכפת את השקפת עולמו הדתית על ערכי יסוד של החברה בישראל כמו שוויון מעמד האשה. לאחר פרסום דבריו ערב הקרבות טענו כי התגובות הביקורתיות על דבריו היו מוגזמות, וכי אין כל פסול בציטוט פסוקים, 'שמע ישראל' והדגשת הממד הדתי של המאבק. עתה מתברר שהוא אינו נעצר בטקסטים כתובים, ולפיכך מתחייבת תגובה מיידית של רשויות הצבא. אל״מ וינטר דואג לפגיעה ברגשות חיילים אנונימיים מעטים, במחיר של פגיעה במחצית האוכלוסייה, הנשים בישראל ורבים מקרב הגברים שאינם שותפים לגישתו המפלה״.

רגב שואל, ״האם הצעד הבא יהיה ביטול הדרכת נשים בחטיבה שלו, ואולי חיובן בכיסוי זרועותיהן ורגליהן, ואולי הדרתן המלאה? האם צה״ל יאפשר למח"טים להשליט את תפיסת עולמם הדתית המפלה במציאות שבה במשרד המשפטים ממליצים להפוך

האם צה״ל יאפשר למח"טים להשליט את תפיסת עולמם הדתית המפלה במציאות שבה במשרד המשפטים ממליצים להפוך הדרת נשים לעבירה פלילית?

הדרת נשים לעבירה פלילית?״

רגב הביע תקווה כי ״הרמטכ״ל או ראש אכ״א יתנצלו בפני שרית חדד, יזמינו אותה להופיע בפני יחידות צה״ל הלוחמות ויבהירו למח"ט גבעתי שערכי השוויון המגדרי בצה״ל ובישראל מחייבים אף אותו״.

שרית חדד היתה אמורה להופיע בדרום הארץ מול כ-5,000 חיילי חטיבת גבעתי שיצאו מרצועת עזה. מקור המצוי בפרטים אמר ל-ynet, כי הופעתה של חדד היתה אמורה להיות ללא עלות ובהתנדבות מלאה. לעומת זאת, ההוצאות על הופעתו של פרץ יהיו כ-15 אלף שקל – למימון נגנים ותאורה. פרץ עצמו יופיע בהתנדבות.

ממשרד יחסי הציבור של שרית חדד נמסר: "נעשתה פנייה מחטיבת גבעתי בבקשה להופעת התנדבות ושרית נענתה בחיוב. לא ידוע לנו מעבר לכך אף פרט נוסף".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשבוע הבא עתידה להתקיים עצרת לחיילי חטיבה גבעתי, שבה יופיע אמן בפני החיילים. ההחלטה בדבר זהות האמן המופיע באירוע החטיבתי התקבלה בהתאם להעדפת חיילי החטיבה. המח"ט ביקש לבחון אפשרות לקיים הופעה של הזמרת שרית חדד לצד הופעתו של הזמר משה פרץ, אך הדבר נפסל מנסיבות טכניות".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?