סתמו את הפה, בבקשה

דובר ש"ס לשעבר: רוצים נקמה? קודם תשרתו בצבא

במאמר ב"כיכר השבת" כותב איציק סודרי כי לציבור שבניו אינם משרתים בצה"ל אין זכות לקרוא למבצעים צבאיים רחבי היקף

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

"הקריאות שלכם לנקמה, הרג ומלחמה ובעיקר סיכון חיילנו הי"ו במבצעים ביטחוניים רגישים בחזית האויב הקשה המר" אינן מוסריות – כך כותב איציק סודרי, דובר ש"ס לשעבר, לציבור החרדי.

במאמר קצר באתר "כיכר השבת" פונה סודרי בלשון חריפה למצביעי המפלגות החרדיות, שרבים מהם קראו לצאת למבצע רחב בעקבות חטיפתם ורציחתם של אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. "אנא תסתמו את הפה, אין לכם שום זכות מוסרית, חוקית או פוליטית לקרוא למבצעים מסוג זה כשאתם או ילדיכם אינכם אמורים להיות חלק ממבצע מורכב כזה, שעלול להחזיר את חיילינו בארונות כשאתם מסתובבים ברחבי הפייסבוק ושאר רשתות חברתיות", כותב סודרי.

סודרי קורא לחרדים המעוניינים בשלום וביטחון ללמוד ולהתפלל לכך, למשל לומר תפילה לשלום חיילי צה"ל בפתיחת ארון הקודש. "הבטן מתהפכת מהרצון לרצות את אויבינו ניגפים לפנינו אבל לכם (בני יילך לצבא) כחברה חרדית יש בעיה להיות אלה שנותנים את ההוראות מרחובות בני ברק או ירושלים", הוא כותב.

הנה רעיון! כל אחד שקורא למלחמה ונקם מתבקש להתחייל בבקו"ם

"הדברים הקשים והגזעניים שאתם כותבים גורמים לחילול ה׳ ומחזקים את המוטיבציה של אויבי עולם התורה, שטוענים שאם החרדים כל כך מבקשים לפעול ולהיות חלק מהמלחמה אז שישאו בנטל", מוסיף סודרי. "אז הנה רעיון! כל אחד שקורא למלחמה ונקם מתבקש לפני להתחייל בבקו"ם ולקחת חלק פעיל במה שהוא קורא לו".

המאמר מעורר תגובות קיצוניות לכאן ולכאן. "אנו לא סומכים על המדינה, שלא אכפת לה מאזרחיה. הקבינט לא החליט כלום וגם לא יחליט כלום. עוד יומיים כולם שוכחים, וצופים בשקיקה במונדיאל", כותב אחד המגיבים.

מגיב אחר כתב: "יש משהו במה שכתבת. אי אפשר להישאר ברחובות מוגנים ולתת הוראות לשטח. בנוסף אני לא מבין את כל אלו שכותבים תגובות בשם דעת תורה ותוקפים בצורה שהיתה מביישת גם את אחרון החילונים. אפשר להגיב נגד, אבל יש דרך".

למאמר ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?