הערות לא חינוכיות

מנהלת בית ספר: חצי מהבנים שכבו על התלמידה

משרד החינוך זימן מנהלת בית ספר בביתר עילית לבירור, בעקבות התבטאויות קשות שלה על תלמידות

תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד 22.03.10. צילום: נתי שוחט, פלאש 90תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד (צילום אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מנהלת בית ספר יסודי בביתר עילית אמרה כי אחת התלמידות במוסד היא "בלונדינית אשכנזייה, פרחה, חצי מהבנים שכבו עליה".

המנהלת, שרה שמחה ולצמן, נקלעה בשבוע שעבר לוויכוח עם אחת התלמידות. בני משפחתה של התלמידה טענו כי הוויכוח המילולי הפך בשלב מסוים לעימות פיזי. כמה שעות לאחר מכן פגשו אחיה של התלמידה וחבריו את המנהלת ברחוב. בפגישה הזאת התייחסה ולצמן לכמה מהתלמידות שהורחקו מבית הספר שבניהולה, "הליכות ביתה", ותיארה אותן באופן פוגע.

העימות בין המנהלת לתלמידות החל כמה שעות קודם לכן. תלמידה טענה שוולצמן תקפה אותה, מכיוון שכפתור חולצתה היה פתוח. אחיה של התלמידה וחבריו פגשו את ולצמן בשעות הערב ברחוב. האח אמר למנהלת: "את בחיים לא תרימי על בחורה ידיים". המנהלת השיבה: "היא אמרה לי 'זונה'". האח אמר שהמנהלת יכולה להרחיק את התלמידה מבית הספר, וזו השיבה כי בכוונתה לעשות זאת.

כשנשאלה מדוע היא מדברת ככה על תלמידות אמרה המנהלת: 'הן לא הבנות שלי, הן הזבל של בית הספר'

אחיה של התלמידה ציין כי היא התעלפה בעקבות התנהגות המנהלת.

ולצמן הכחישה טענה זאת. אחר כך השתלחה בתלמידה אחרת. "המפגרת הזו כמו אחותך?" שאלה המנהלת. "הבלונדינית, הפרחה שכבר חצי מהבנים שכבו עליה? תלמידה שלי, לצערי, אשכנזייה".

ב-ynet נכתב כי כשהנערים שאלו כיצד מנהלת בית ספר מרשה לעצמה לדבר באופן כזה על תלמידותיה, השיבה המנהלת: "הן לא הבנות שלי, הן הזבל של בית הספר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עם היוודע המקרה המנהלת זומנה לשיחת בירור באופן מיידי. היה ויימצא שהדברים נכונים, ינקוט המשרד את כל האמצעים העומדים לרשותו. כבר ביום שישי ביקר המפקח על בית הספר במוסד והחל בבירור הנושא".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?