שיח ללא הדרה

פירון: למגר תפיסות שמדירות הרפורמים והקונסרבטיבים

שר החינוך אמר בכנס של הסוכנות היהודית, "הגיעה העת לקשר עם כל הזרמים ביהדות"

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrשר החינוך, הרב שי פירון מיש עתיד. צילום: כנס כיפה, flickr

שר החינוך, שי פירון, אמר כי המדינה ומשרד החינוך צריכים להתחיל להתייחס לזרמים אלטרנטיביים ביהדות, דוגמת הרפורמים והקונסרבטיבים. "הגיעה העת לקשר עם כל הזרמים ביהדות. אנחנו מספיק חזקים להפסיק להדיר יהודים רבים מהשיח הדתי והציבורי של מדינת ישראל", אמר פירון.

פירון, חבר מפלגת יש עתיד, הודיע כי משרדו יפעל כדי להעמיק את העיסוק בזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים. הוא דיבר גם על המשמעות התקציבית של גישתו. "משרד החינוך יעסוק בהעמקת כל מפעלי ההתחדשות היהודית בישראל. לא רק תקציבים לישיבות. יקבלו תקציבים גם קולות מגוונים של אנשים שרוצים לחזק את הזהות היהודית שלהם, בדרכם", אמר.

הדברים, שנאמרו בכנס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודיתביום ראשון, עוררו עליו זעם מצד רבנים חרדים וציונים דתיים.

פירון: לא רק תקציבים לישיבות. יקבלו תקציבים גם קולות מגוונים של אנשים שרוצים לחזק את הזהות היהודית שלהם, בדרכם

רבה של שכונת גילה בירושלים, הרב אליהו שלזינגר, אמר ל"כיכר השבת": "אי אפשר להתפשר על עצם הקיום שלנו, שזו היהדות האותנטית, ששמרה עלינו מאז דורי דורות. ההתפשרות גרמה לכך שיהדות ארצות הברית כמעט שלא קיימת בגלל ההתבוללות... הם – הרפורמים והקונסרבטיבים – ורק הם גרמו לכך".

יו"ר איגוד הרבנים הדתיים-לאומיים "דרך אמונה", הרב ברוך אפרתי, אמר: "מה שלא הצליחה יולי תמיר בכהונה שלה כשרת חינוך, מצליח פירון בכהונה שלו – להכניס רוחות שמנסות להחליף את התורה כפי שקיבלנו בהר סיני, כמכנה משותף לחברה הישראלית".

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?