משפחה חלקית

אבות לא הוזמנו למסיבת הסיום בבי"ס לבנות בקרית גת

ההזמנה למסיבת הסיום בבית ספר בחינוך הממלכתי-הדתי פנתה לאמהות בלבד

פארק בקרית גת. צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection projectפארק בקרית גת (צילום אילוסטרציה). צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection project

לקראת סיום שנת הלימודים בבית הספר רמב"ם בקרית גת קיבלו משפחות התלמידות הזמנה למסיבת הסיום. "אמהות יקרות וילדות חביבות! הנכן מוזמנות לחגוג עמנו את מסיבת סיום שנת הלימודים ה'תשע"ד", נכתב בהזמנה. המשמעות: האבות לא הוזמנו למסיבת הסיום של בנותיהם.

אם לילדה הלומדת בכיתה ב' בבית הספר אמרה ל-nrg: "בעלי ממש נעלב מזה. כאילו חושדים בו בפדופיליה. כאילו אם הוא יישב בקהל ויראה בנות בגיל שבע עד 12 מופיעות - הוא לא ישלוט בעצמו". לדבריה, בתה התאכזבה מאוד מכך שהאב לא הוזמן למסיבה. "אבל היא לא היתה מופתעת, כי זו לא הפעם הראשונה. ביום הזיכרון, למשל, הבנות לא הורשו בכלל להשתתף בטקס".

יו"ר מועצת החינוך הממלכתי־הדתי, הרב אבי גיסר, התבטא בסוגיה כבר לפני שנתיים. "אני אומר מה שקבעה מועצת החמ"ד:

הרב אבי גיסר: מועצת החמ"ד סבורה שחינוך הוא משפחה. לכן אנחנו לא מפרידים בין אבות ואמהות באירועים של בית הספר

מסיבות סידור, מסיבות חומש, מסיבות בת מצווה ובר מצווה הן אירועים משפחתיים, כי חינוך הוא משפחה. לכן אנחנו לא מפרידים בין אבות ואמהות ובנים ובנות באירועים של בית הספר", אמר גיסר.

שבוע בלבד לאחר דברי הרב גיסר התקיימה בבית הספר נעם הרא"ה ברמת־גן מסיבת בת מצווה – האבות לא הורשו להיכנס למסיבה. בעקבות המקרה נדרש משרד החינוך להסביר את הפער בין הנחיותיו ובין המציאות. במשרד טענו שיעבור זמן ״עד שההנחיות החדשות יחלחלו אל השטח". האירוע האחרון מראה כי דבר לא השתנה בבתי הספר של החינוך הממלכתי-הדתי.

ממשרד החינוך נמסר: ״לטקס העיקרי של סיום שנת הלימודים יוזמנו כלל ההורים, ולבקשת קהילת ההורים יוזמנו רק האמהות להופעת מחול ושירה״. בבית הספר רמב"ם קרית־גת סירבו להגיב.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?