שתיקה בתשלום

כתב אישום על סחיטה נגד מנכ"ל "בחדרי חרדים"

על פי כתב האישום, שיוגש בכפוף לשימוע, המנכ"ל לשעבר סחט כסף ממתלוננים כדי שלא לפרסם עליהם פרטים מביכים

חרדי במאה שערים. צילום: Libertinus, flickrחרדי במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: Libertinus, flickr

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום למנכ"ל לשעבר של אתר "בחדרי חרדים" על הכוונה להעמידו לדין פלילי, בכפוף לשימוע. הודעה דומה נמסרה לחברת גלובל נטוורקס שבבעלותו.

במכתב שנשלח לבאי כוחם של הנאשם ושל החברה שבבעלותו נכתב כי המתלוננים נגדו ראו את עצמם נפגעים מהשמצות שפורסמו בפורום באתר. הם פנו בעניין זה אליו, בין היתר. הוא, לפי המכתב, התנה בתשלום את הסרת ההודעות המשמיצות. בחלק מהמקרים גם הציע למתלוננים עסקה של פרסום חיובי, והבטיח להם הגנה בעתיד מפני השמצות באתר.

חוקרי המשטרה טענו בעבר כי בידיהם ציטוט של המנכ"ל לשעבר אומר: "אם אשמע עוד פעם את שמו של הטוען שנסחט, אשלח אנשים שירצחו את ילדיו".

לפי ידיעה בחדשות 10, למנכ"ל לשעבר מיוחסים חשדות בסחיטת כספים בגין פעולות אלו. הוחלט להגיש כתב אישום נגדו ונגד החברה גם בגלל עבירות מס לפי פקודת מס הכנסה. נטען כי המנכ"ל לשעבר רשם את אמו בכזב כעובדת באתר ושילם לה

נטען כי המנכ"ל לשעבר רשם את אמו כעובדת באתר ושילם לה 'שכר' של מאות אלפי שקלים

"שכר" של מאות אלפי שקלים כדי לרמות את רשויות המס.

לפני שנתיים, בדיון שנערך בנוגע אליו, דחה המנכ"ל את החשדות נגדו. "אני משוכנע שבסופו של יום, עם סיום החקירה, המשטרה לא תצליח לאתר את כל אותם מאות נסחטים שעליהם דיברה וכל אותם מיליוני שקלים", אמר. "אני משוכנע שלא יוגש נגדי כתב אישום. אני איש חוק שבסך הכל מבקש לנהל את עסקיו".

האתר "בחדרי "חרדים" החליף ידיים, אבל פרשיות שונות עדיין נקשרו בשמו. בעליו החדש, הפרסומאי מאיר גל, הורה על פי תחקיר של התוכנית "המקור" לתמוך באלי ישי במאבק על הנהגת ש"ס ו"לשחוט את אריה דרעי". גל הכחיש את הפרסומים נגדו, וייחס אותם ל"הכפשה נקמנית של עובדת לשעבר".

לידיעה בחדשות 10איך תוכל לפעול?