שותפים ללחץ

נושאים בנטל: חיילים חרדים עצרו עשרות פעילי חמאס

גדוד נצח יהודה עצר למעלה מ-300 מבוקשים בשטחים השנה; תקופת השירות במסלולי שח"ר תוארך ל-24 חודשים

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי גדוד נצח יהודה במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

חיילים מגדוד נצח יהודה – גדוד הנח"ל החרדי – עצרו עשרות פעילי חמאס, במסגרת המאמץ להביא לשחרור שלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון. המעצרים בוצעו בג'נין ובטול-כרם, בגזרה שעליה אמון גדוד נצח יהודה.

המעצרים נועדו להפעיל לחץ על החמאס ולהוביל את אנשיו לפעול לשחרור החטופים. מסיבה זאת הורחב גל המעצרים אל מעבר לגזרת חברון – שם נחטפו גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח – לגזרות נוספות ביהודה ושומרון. "כיכר השבת" מציין כי עד לאירוע האחרון נחשב גדוד הנח"ל החרדי לאחד המובילים בחיל הרגלים במספר המבוקשים שעצר – למעלה מ-300.

מעמותת הנח"ל החרדי נמסר: "לצד המעצרים, החיילים מרבים בתפילות על החטופים ובאמירת פרקי תהילים לשחרורם המהיר. הטלת משימות המעצרים בימים האחרונים על החיילים החרדים מעידה על האמון הרב שרוחש דרג הפיקוד הבכיר לחיילי הגדוד כתוצאה מהישגיו הרבים בשנה האחרונה".

חיילי נצח יהודה מרבים בתפילות על החטופים ובאמירת פרקי תהילים לשחרורם המהיר

מעבר לשותפות של חיילי הגדוד החרדי בפעילות מבצעית, אתמול נודע כי מתחילת יולי יוארך שירותם של חיילי שח"ר (שילוב חרדים) מ-16 חודשים, כנהוג כיום, ל-24 חודשים. הארכת השירות תחול על כל מסלולי שח"ר – חיל המודיעין, חיל הים, אכ"א, אט"ל והרבנות הצבאית.

ב"כיכר השבת" מציינים כי בשח"ר משרתים חיילים נשואים בגיל 22 ומעלה. הם עוברים הכשרה ייחודית ואחריה משרתים בתפקידים טכניים או במקצועות עורפיים בחילות השונים.

מדובר צה"ל נמסר: "לאחר בחינת הגורמים הרלוונטיים בצה"ל, ולאור העובדה כי חיילי השח"ר עוברים הכשרות ייחודיות בפרק זמן של מספר חודשים ומרביתם מעוניינים בהארכת שירותם וחלקם אף ממשיכים לשירות קבע, הוחלט להאריך את משך השירות באופן אחיד לכלל החיילים במסלול שח"ר לשנתיים". הארכת השירות חלה רק על חיילי שח"ר, ולא על המשרתים בגדוד נצח יהודה.

לידיעה על המעצרים

לידיעה על הארכת השירות בשח"ראיך תוכל לפעול?