מניעת נזק רוחני

בנטורי קרתא מתארגנים לתלוש מודעות נשים מאוטובוסים

בעקבות הסכם שלפיו תפצה המדינה את אגד על השחתת מודעות, מתכנן הפלג הקיצוני סיורים שבהם ייתלשו מודעות שבהן מופיעות נשים

מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''. נטורי קרתא מתכוונים להשחית מודעות שבהן נראות נשים

נטורי קרתא מתארגנים לפגיעה במודעות פרסום המציגות נשים, שמופיעות על אוטובוסים של אגד בירושלים. ההתארגנות יצאה לדרך לאחר שהמדינה חתמה על הסכם עם אגד, שבו נקבע כי החברה תקבל פיצוי על כל נזק שייגרם לה כתוצאה מפרסום של מודעות הכוללות תמונות של נשים.

לפי ידיעה בוואלה, אנשי נטורי קרתא מתכננים לצאת בימים הקרובים בקבוצות של כחמישה בני אדם, כדי לתלוש ולקרוע מודעות פרסום המציגות נשים. חברי הפלג הקיצוני יתמקדו באוטובוסים העוברים ברחובות שטראוס ויחזקאל, הסמוכים לשכונת מאה שערים בירושלים.

מקור בפלג אמר שמודעות אלה גורמות נזק רוחני לילדים ולמבוגרים, ולכן צריך לתלוש אותן בכל מחיר. הוא התייחס לאפשרות שהמשטרה תמנע מהם להסיר את המודעות. "זה יגרור תוצאה קשה יותר", אמר. "יותר אנשים ייצאו כדי לעזור לנו. אם נבחין שהפרסום על האוטובוסים גובר, נוריד כל פרסומת קיימת, גם אם זה יהיה תמונתו של הרב עובדיה יוסף".

אם נבחין שהפרסום על האוטובוסים גובר, נוריד כל פרסומת קיימת, גם אם זה יהיה תמונתו של הרב עובדיה יוסף

ב"משמרת היהדות", עלון שבועי שמוציאים לאור אנשי נטורי קרתא, נכתב: "עשו הסכם עם שונאי הדת חברת 'אגד' המרושעת לתלות תמונות תועבות, ועל כך עלינו להתחזק במלחמה כנגד הציונים ובפרט נגד זרועם אגד, להוריד את התמונות התועבות, ולשבר ולחבל ולהזיק בכל מיני חיבול את המאשינען (אוטובוסים) שלהם, עד שלא יישאר זכר לכל זה".

ההסכם בין המדינה לאגד נחתם בגלל עתירה שהוגשה בשנת 2012 נגד אגד וחברת הפרסום כנען, שסירבו לפרסם תמונות של נשים על אוטובוסים. בגלל סירובן, למשל, לא פורסמה כרזת בחירות של סגנית ראש עיריית ירושלים רחל עזריה עם תמונתה.

עזריה, סגנית ראש עיריית ירושלים ויו"ר "ירושלמים", אמרה על יוזמת נטורי קרתא: "כמו שהמלה מאשינען לא רלוונטית לאף אחד בירושלים, כך גם הניסיון שלהם למנוע מתמונות נשים להתפרסם על האוטובוסים בירושלים. זו תגובה של קבוצה קטנה וקיצונית שמתמודדת עם מציאות חדשה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?