איכות הרישום

אתר חדש ידרג לשכות נישואים

האתר שפתחה עמותת עתים נועד ליצור תחרות בין הלשכות כדי לשפר את השירות

חופה, צילום: TheYoYoMan, flickrחופה (צילום אילוסטרציה). צילום: TheYoYoMan, flickr

אתר חדש, המדרג את 160 לשכות הנישואים הפועלות בישראל, הושק על ידי עמותת עתים. באמצעות האתר מבקשת העמותה ליצור תחרות בין לשכות הנישואים ולשפר את השירותים שניתנים לזוגות המבקשים להינשא.

חוק פתיחת אזורי הרישום לנישואים, המוכר בכינוי "חוק צהר", אושר בכנסת לפני כחצי שנה. החוק מאפשר לכל זוג להירשם בכל לשכת נישואים לפי רצונו, בלי תלות במקום מגוריו. עד כה חויבו זוגות להירשם רק במקום מגוריהם או במקום שבו היתה החתונה אמורה להתקיים.

האתר החדש מאפשר לזוגות העומדים להינשא או לאלו שנישאו לא מכבר לדרג את שירותי לשכת הנישואין שאליה פנו. הם מדרגים את החוויה בלשכת הנישואים לפי פרמטרים כמו זמן המתנה, אפשרויות התשלום, איכות השירות, יחס שוויוני והתייחסות לחריגים.

הרב שאול פרבר, ראש עמותת עתים, אמר ל-nrg: "הבעיה הקשה ביותר היא, שאיכות השירות הניתן על ידי 160 לשכות

אילו הייתי יודעת שיש באזור לשכת נישואים אחרת, מכבדת יותר, הייתי טורחת מעט ומגיעה לשם

הנישואים בארץ אינה אחידה. יש לשכות שבהן הטיפול בזוגות מאיר פנים ומזמין ויש לשכות בהן הטיפול הוא מתחת לכל ביקורת. עד לפני כחודשיים לא היתה לזוגות הנרשמים לנישואים בישראל כל זכות בחירה. היום כל אחד יכול לבחור במקום שעונה בצורה הטובה ביותר על הציפיות שלו".

ר', שעומדת להתחתן בעוד כשבועיים, אמרה: "ניגשנו באופן טבעי ללשכת הנישואים באזור מגורינו ולא שיערנו שהחוויה תהיה כל כך שלילית... המתנו כשעתיים עד שמישהו הואיל בטובו לקבל אותנו. כשכבר נכנסנו אל הפקיד בלשכה, היחס היה מזלזל ובלתי הולם, במיוחד אלי, כאשה..."

לדבריה, היא תכתוב על חוויותיה באתר החדש. "אין שום סיבה שזוג יעבור את מה שאנחנו עברנו. אילו הייתי יודעת שיש באזור הקרוב לשכת נישואים אחרת, מכבדת יותר, הייתי טורחת מעט ומגיעה לשם", אמרה.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?