השבת תחכה

יש עתיד תדחה את המאבק על תחבורה ציבורית בשבת

בישיבה של הסיעה ערב פסח הוחלט כי הנהגת תחבורה ציבורית בשבת תישאר במקום נמוך בסדר העדיפויות

שר האוצר יאיר לפיד וחברי סיעתו בישיבת הכנסת בה אושר תקציב המדינה לשנים 2013 - 2014 בקריאה שניה ושלישית (ב). 29-07-2013 צילום: פלאש 90שר האוצר, יאיר לפיד, וחברי סיעתו בכנסת. צילום: פלאש 90

יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, הודיע לפני כמה חודשים בישיבת הסיעה, כי הוא מתכנן כמה מהפכות בענייני דת ומדינה. בין השאר דיבר אז לפיד על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

לפי ידיעה המתפרסמת ב-nrg, בערב פסח התכנסה סיעת יש עתיד וקיימה דיון סוער בסוגיה. בראש התומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת התייצבו השרה יעל גרמן וח"כ רות קלדרון. אליהן הצטרפו חברי הכנסת קארין אלהרר, רונן הופמן ויפעת קריב. מחנה המתנגדים כלל את שר החינוך, שי פירון, ואת חברי הכנסת פנינה תמנו־שטה ושמעון סולומון.

"לא כל דבר הוא חוק", אמר אחד הנוכחים בדיון. "יש דברים שצריך להשאיר לרמה המקומית, שכל עיר תחליט לעצמה". פירון, מצדו, טען שהמפלגה לא צריכה לעשות הכל במהלך אחד. הוא אמר שמהלכי החקיקה של ברית הזוגיות, חוק הפונדקאות וחוק השוויון בנטל הם הרבה מאוד. לא צריך לתקן את כל

שמעון סולומון: אצלנו ביהדות אתיופיה מאמינים שרק בזכות השבת אנחנו כאן

הדברים ביום אחד, אמר פירון.

מנגד דיברו גרמן וקלדרון על האזרחים המבקשים לנסוע בשבת, שאינם יכולים לעשות זאת מטעמים כלכליים. מבחינתם של אזרחים אלה, התחבורה הציבורית היא האפשרות היחידה לנסוע בשבת.

"אצלנו ביהדות אתיופיה מאמינים שרק בזכות השבת אנחנו כאן", אמר בתגובה ח"כ סולומון. הוא סיפר שרבים מהעולים מאתיופיה הפסיקו ללכת בשבת, בעיצומו של המסע מאתיופיה לסודן בדרך לישראל, "גם כאשר לא היו להם מים ואוכל".

לפיד, ככל הנראה, השתכנע. בתום הדיון הוא החליט שסדר היום של המפלגה יתמקד בשלב זה בנושאים אחרים. "אני לא רואה לנכון לקדם עכשיו את הנושא", אמר.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?