שבת מחאה

מאבק חדש נגד פיצוצייה שנפתחה בירושלים בשבת

עשרות חרדים מחו בקולניות נגד פתיחת הפיצוצייה "מולקולרי" בשבת. מנהלי העסק: הוא ימשיך להיפתח בשבתות

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaשריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipedia

כמה עשרות חרדים התאספו אתמול במרכז ירושלים, כדי למחות על פתיחתה של הפיצוצייה "מולקולרי" בשבת. הם עמדו מול הפיצוצייה וצעקו "שאבעס! שאבעס!"

הפיצוצייה ממוקמת ברחוב עליאש, בין מדרחוב בן יהודה לשוק מחנה יהודה. במקום היו שוטרים, שחצצו בין המפגינים החרדים לבין הפיצוצייה. בפוסט בבלוג של זיטו ברברוסה נכתב כי פעילי שמאל, שלבשו חולצות של מרצ, התייחסו למחאה החרדית כאל קוריוז וצעקו "שאבעס!" לעבר החרדים. פפה אללו, חבר מועצת העיר ירושלים מטעם מרצ, היה במקום.

המפגינים החרדים עמדו מול הפיצוצייה וצעקו "שאבעס! שאבעס!"

המוכר בפיצוצייה אמר שפתיחתה בשבת מועילה לעסקים, מכיוון שיש ביקוש לשירותיה. לדבריו, העסק ימשיך להיות פתוח בשבת למרות המחאה. בירושלים יש עשרות פיצוציות ומיני-מרקטים שפועלים בשבת באופן סדיר.

מאירועים דומים בעבר אפשר ללמוד שבעלי עסקים רבים הפתוחים בשבת אינם נכנעים למרות המחאות הקולניות של החרדים. לדוגמה, לפני כמה חודשים החליטו מפעילי קפה בצלאל לפתוח אותו בשבת. גם אז היו פעולות מחאה מצד החרדים, אבל העסק לא נסגר בשבתות. מפעילי קפה בצלאל אמר ש"מחאות החרדים הקולניות נפסקו מזמן".

לפוסט המלאאיך תוכל לפעול?