בידור כל השבוע

מתחם יס פלאנט בדרום ירושלים יהיה פתוח בשבת

מתחם הבילוי והתרבות ייפתח בשנה הבאה. ההודעה על פתיחתו בשבת מתקבלת בזעם בציבור החרדי

דגם ממוחשב של מתחם יס פלאנט בירושלים. צילום: יחצדגם ממוחשב של מתחם יס פלאנט בירושלים. צילום: יחצ

מתחם הבילוי והתרבות יס פלאנט, שאבן הפינה שלו הונחה השבוע, יהיה פתוח בשבתות. יס פלאנט, שימוקם בדרום ירושלים, בין שער יפו לטיילת שרובר, אמור להיפתח בשנה הבאה.

בידיעה בוואלה נכתב כי רבים מתושבי ירושלים התאכזבו כשנודע כי המתחם המתחרה, "סינמה סיטי" בירושלים, יישאר סגור בימי שבת. בעקבות ההודעה, שנמסרה בפברואר, הפגינו פעילים מתנועת "התעוררות" מול "סינמה סיטי", במחאה על ההחלטה לסגור אותו בשבת. התנועה הגישה עתירה לבג"ץ, שהחליט שלא להורות על פתיחת הסינמה סיטי בירושלים בשבת.

האתר "כיכר השבת" מציין כי פתיחתו הצפויה של יס פלאנט בשבתות מעוררת זעם בקרב תושבי ירושלים החרדים. מוקי גרידינגר, מנכ"ל רשת יס פלאנט, אישר כי המתחם יהיה פתוח בשבת: "המתחם החדש מיועד לתת מענה לתרבות הבידור והפנאי של ירושלמים ואורחים רבים מהארץ ומהעולם הפוקדים את העיר מדי שנה ומעוניינים במרכז בילוי מתקדם, נגיש ופתוח בכל ימות השבוע".

יוסי דייטש: כולי תקווה כי בסופו של דבר השכל הישר יגבר על תאוות הבצע, ותימצא הדרך לשמר את הסטטוס קוו

יס פלאנט בירושלים נבנה בהשקעה של 150 מיליון שקל. שטחו הכולל יהיה כ-28,500 מ"ר והוא משתרע על פני שש קומות. במתחם יפעלו 16 אולמות קולנוע.

יוסי דייטש, ממלא מקום ראש עיריית ירושלים מיהדות התורה, מסר בעקבות ההודעה כי המתחם יפעל בשבת: "דווקא בימים אלו, שבהם עם ישראל מתייחד עם זיכרונותיו, ראוי היה לגלות רגישות מינימלית לרגשות התושבים בבירה ולנסות למצוא את המאחד במקום את המפריד... כולי תקווה כי בסופו של דבר השכל הישר יגבר על תאוות הבצע, ותימצא הדרך לשמר את הסטטוס קוו החשוב הן לציבור החילוני והן לציבור החרדי בעיר".

בשיחה עם גלי צה"ל אמרו האחים אדרי, בעלי מתחם סינמה סיטי, כי המתחם שבבעלותם ייפתח בשבת אם יס פלאנט אכן יפעל שבעה ימים בשבוע.

לידיעה בוואלה

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?