הדפוק של השכונה

בעקבות קמפיין החרדקים החדש, חייל הושפל בבני ברק

בפשקווילים חדשים מתוארים חיילים חרדים כבעלי דימוי עצמי נמוך ומעמד חברתי נחות

קטע מהפשקעוויל הקורא לבצע חרדקירי בחיילים חרדיםקטע מפשקעוויל הקורא לבצע "חרדקירי" בחיילים חרדים, מקמפיין קודם

ברוך ישראל אינדיג, חייל חרדי, המשרת בגלי צה"ל, הותקף בבני ברק על ידי כמה קיצונים. אינדיג כתב על התקיפה בפייסבוק. "לפני כמה דקות עמדתי בתחנה (לבוש מדים) ברחוב רבי עקיבא בבני ברק, מחכה לאוטובוס שייקח אותי הביתה. ניגשים אלי שני בחורים שנראים כמו בחורים צדיקים – עם זקן אפילו – ומגישים לי עלון/פשקוויל היוצא נגד החרד"קים. תוך כדי שאני מעיין במה שכתוב הם מתחילים לצעוק בקולי קולות 'חאארד"ק צא מהעיר שלנו – אתה מבייש את היהדות וכו'".

באתר "כיכר השבת" נכתב כי החייל תיאר את הבושה שחש: "היו לי דמעות בעיניים! דמעות של השפלה! ומה שהוסיף ללב שלי להיפגע הוא שעוד בחורים הצטרפו אליהם וצעקו לעברי... זאת הפעם הראשונה שאני נתקל מול עיני בכזאת שנאה לחייל

זאת הפעם הראשונה שאני נתקל מול עיני בכזאת שנאה לחייל חרדי

חרדי (דווקא בתקופה כמו עכשיו – תקופת ספירת העומר) וכן היה להם מבט משפיל ומזלזל..!"

אינדיג כתב כי ברקע לתקיפה עומד מסע חדש נגד חיילים חרדים, המכונים חרד"קים. לדבריו, לאחרונה מופצים בשכונות החרדיות פשקווילים נגד תחת הכותרת "'הדפוק של השכונה' והתוכן עצמו משתמש במלים הזכורות לי מכיתה ג'..! שהחרד"ק הוא חולה צומי נחיתי וכו'".

לפי האתר "קוקר", הקמפיין המקצין את הקו נגד החרד"קים מתוקצב במאות אלפי שקלים על ידי גופים עלומים. הקמפיין מנסה להמחיש לבני נוער חרדים מהו המעמד הראוי לבחור ישיבה שמתגייס לצבא. בפשקווילים, תחת הכותרת "הדפוק של השכונה", נכתב כי בחור ישיבה ש"נושר" לצבא סובל ממעמד נחות בחברה ומדימוי עצמי נמוך, כי הוא "חולה צומי" ועוד.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?