לאור היום

חרדי תקף אשה דתייה בבית שמש בשל לבושה

האשה לבשה חצאית שחשפה מעט את רגליה. התוקף צעק "זה עושה יצר הרע". למחרת הסגיר את עצמו למשטרה והודה במעשה

שלט בבית שמש, הדורש מנשים לא ללכת ליד בית כנסת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90שלט בבית שמש, הדורש מנשים לא ללכת ליד בית כנסת (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אשה בת 25 הותקפה בשבוע שעבר בבית שמש על ידי חרדי, שטען כי התלבשה באופן לא צנוע. האשה, א', המתינה בתחנת אוטובוס עם בתה בת השלוש ולפתע התפרץ החרדי, תקף אותה וגנב את הטלפון הסלולרי שלה. א', אשה דתייה, חבשה כיסוי ראש והחצאית שלבשה חשפה מעט את רגליה. החרדי צעק כי "זה עושה יצר הרע".

"הייתי באמצע שיחת טלפון ופתאום חרדי צעק לי 'פרוצה'. נבהלתי ממנו וצעקתי", סיפרה א' ל"ישראל היום". "מיד חייגתי למשטרה. הוא ראה את זה ורץ לעברי. הוא הטיח בי מכות קשות ומשך לי בשיער. יש לי סימנים כחולים בירך ובגב מהתקיפה".

היא אמרה גם, כי החרדי המשיך להכות אותה כשלקח את הטלפון שלה. "הוא הרביץ לי מכות נוראיות. הרגשתי פחד מוות. הוא חטף לי את הטלפון מהיד ורץ אתו ונכנס לסמטאות של בית שמש החרדית", אמרה א'.

התקיפה התרחשה אחרי הצהריים ברחוב נהר הירדן בעיר, שבאותה שעה היה הומה אדם, אבל איש מהעוברים והשבים לא

הוא הרביץ לי מכות נוראיות. הרגשתי פחד מוות

נחלץ לעזרתה. "ביקשתי בבכי שיתקשרו למשטרה, כי פחדתי שהוא יחזור וירצח אותי. כל הזמן הזה הילדה שלי, שנבהלה מאוד, צרחה ובכתה. אחרי רבע שעה הגיעה המשטרה. הם התחילו לעשות סריקות ולא הצליחו לאתר אותו".

א', אשה דתייה החובשת כיסוי ראש חלקי ולובשת חצאית, התקשתה להירגע אחרי התקיפה. "לא הצלחתי לישון כל הלילה אחרי האירוע הזה. הילדה שלי עוברת טיפול בעקבות המקרה, זו תחושה נוראית. אני והבת שלי בחרדה גדולה. הילדה שלי במעון בשכונה הזאת ואני מפחדת לחזור לשם", אמרה.

לאחר התקיפה הגיעה למקום ניידת משטרה, אבל השוטרים לא מצאו את החרדי. לפי תיאורי האשה ועוברי אורח שהיו עדים לתקיפה, השיגו השוטרים את תיאור התוקף. הם חשדו כי מדובר באדם שהיה מעורב בתקיפות אלימות גם בעבר. עוד לפני שהמשטרה עצרה אותו הגיע החשוד בתקיפה, חרדי כבן 30, לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו. הוא מסר את הטלפון של המותקפת והודה במעשה.

 לידיעה ב"ישראל היום"איך תוכל לפעול?