שינוי גדול מדי

הרבנות מסרבת לגייר את אלין לוי, מפני שהיא שחקנית

לוי החליטה להקפיא את תהליך הגיור, בעקבות הדרישה המוגזמת להפסיק את לימודי המשחק

אלין לוי. צילום: יחצאלין לוי. צילום: יחצ

הדוגמנית והשחקנית אלין לוי החלה בחודשים האחרונים בתהליך גיור, אבל ברבנות מסרבים לאפשר לה להשלים אותו. הנימוק: קריירה בתחום המשחק אינה תואמת את רוח הדת.

לוי, בת 24, נולדה באוקראינה לאב יהודי ולאם נוצרייה. היא עלתה לישראל בגיל 4, בשם אלינה בוגטקו. מקורביה אמרו לחדשות 2, שבילדותה לא היתה מודעת לסוגיית הגיור ורק בעת השירות הצבאי החליטה להתגייר.

לאחרונה נרשמה למכון אורה בירושלים, שם פועל אולפן לגיור. לוי גם החלה ללבוש בגדים צנועים והיא נמנעת מלהשתתף בפרויקטים שבהם עליה להתלבש או להתנהג באופן לא צנוע. היא גם לומדת שיעורי תורה שלוש שעות בשבוע, מברכת על המזון ומתפללת בבקרים.

הדרישה להפסיק את לימודיה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ולעזוב את קריירת המשחק שלה מוגזמת לטעמה של לוי,

החלום שלה זה להיות יהודייה, אבל היא לא מתכוונת לוותר על הקריירה בשביל זה

שהחליטה להקפיא את תהליך הגיור. "מבחינתה זו זכות להיות יהודי, זו לא חובה", אומר אדם הקרוב ללוי. ״החלום שלה זה להיות יהודייה, אבל היא לא מתכוונת לוותר על הקריירה בשביל זה". לוי מנסה להגיע להבנה עם אנשי הרבנות, אבל ספק אם הם יגמישו את עמדתם.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "בית הדין לגיור הינו גוף הלכתי ודרישותיו עומדות בקנה אחד עם ההלכות הדורשות קבלת עול מצוות. בתי הדין אשר נפגשים עם המתגיירים מנחים ומיידעים אותם, כי תהליך הגיור מחייב שינוי באורח החיים. בית הדין לא ימנע ממתגייר לבוא בשעריו ככל שיפנה בצורה מסודרת לבקשה לדיון בעניינו באופן פרטני".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?