לא בידיים שלנו

בג"ץ: עיריית י-ם תכריע אם הסינמה סיטי ייפתח בשבת

במועצת העירייה יש רוב דתי-חרדי, והסיכוי שתאשר את פתיחת המתחם בשבתות קלוש

סינמה סיטי בראשון לציון. צילום: Avi111, wikimediaסינמה סיטי בראשון לציון. צילום: Avi111, wikimedia

המדינה ויזמי הסינמה סיטי בירושלים ינהלו משא ומתן על פתיחת המתחם בשבת. כך קבע אתמול בג"ץ בדיון בעתירה שהגישה תנועת התעוררות, שדרשה לפתוח את מתחם הקולנוע והבידור בשבתות. בגלי צה"ל מדווחים שמשרד האוצר הביע נכונות לפתוח את המתחם בשבת. עיריית ירושלים הסכימה לקיום המשא ומתן, אבל הבהירה כי לא מדובר בהסכמה עקרונית לפתיחת המתחם בסוף השבוע.

בית הקולנוע, שהחל לפעול לפני פחות מחודש, סוגר את שעריו ביום שישי אחר הצהריים ונפתח שוב במוצאי שבת. עופר ברקוביץ׳, סגן ראש העיר ויו״ר התעוררות, אמר בתום הדיון: "אנו מברכים את בית המשפט על כך שלראשונה דרש מהעירייה להביע עמדה. נפעל ככל יכולתנו ובכל הכלים המצויים בידינו כדי להשפיע על חברי מועצת העיר ועל ראש העיר להביא להסכם חדש וצודק עבור כלל תושבי ירושלים״.

המתחם נבנה על אדמות מדינה ובמכרז להקמתו השתמש משרד האוצר בסמכותו, וקבע שלא יפעל בשבתות. אבל מאז כניסתו

יוסי דייטש: מהדיון עולה, כי גם שופטי העליון מבינים את הרגישות והאיזון הנדרשים בהחלטה שכזו

של יאיר לפיד למשרד האוצר הוסרה ההתנגדות לפתיחת הסינמה סיטי בשבת.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, משאיר את ההחלטה לגופים אחרים. "כרגע זה לא בידיים שלנו אלא בידי בג"ץ", אמר ברקת.

ממלא מקום ראש העיר ויו"ר סיעת יהדות התורה במועצת העיר ירושלים, יוסי דייטש, אמר ל-nrg: "מהדיון עולה, כי גם שופטי העליון מבינים את הרגישות והאיזון הנדרשים בהחלטה שכזו. אני בטוח שגם ראש העיר ימשיך במדיניות השמירה על הסטטוס קוו בירושלים והמתחם יישאר סגור בשבת".

נציגיהם של בעלי המתחם הודיעו כי היזמים מעוניינים לפתוח את אולמות הקולנוע בשבתות. "הארץ" מציין כי נציג העירייה, עו"ד אוריאל בנדור, הודיע כי העירייה ממשיכה להתנגד לפתיחה. עם זאת, בדיון הסכימה העירייה לנסות להגיע להסכם עם היזמים בנוגע לפתיחה בשבתות. אם יושג סיכום, הוא יובא למועצת העיר, שבה יש רוב לסיעות דתיות וחרדיות והסיכוי לאישור ההסכם קלוש.

 לידיעה בגלי צה"ל

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?