מענה הולם לצורכי העיר

הרב דרעי מגביל את מספר ספקי הבשר בבאר שבע

רב העיר, יהודה דרעי, מאפשר רק לשלושה ספקים למכור בשר לתושבי באר שבע, באופן שמונע פגיעה במקורבי ש"ס

כניסת בקר לבית מטבחיים. צילום: Dr. Temple Grandin, wikipediaכניסת בקר לבית מטבחיים (צילום אילוסטרציה). צילום: Dr. Temple Grandin, wikipedia

רב העיר באר שבע, יהודה דרעי, מאפשר רק לשלושה ספקי בשר למכור את מרכולתם לתושבי העיר. שלושת הספקים הם בית המטבחיים המקומי "כרדי", בבעלות אחיו של סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר ש"ס בעיר, עופר כראדי; בית המטבחיים "דבאח" מדיר אל-אסד, המשתמש בשירותי חברה בבעלות אשתו של שאול פרץ – שנחשב חבר קרוב של יו"ר ש"ס אריה דרעי; ו"אדום אדום" של תנובה.

בידיעה בחדשות 2 נכתב כי הרב יהודה דרעי הוא אחיו של יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי. באתר מצוטטים קטעים משיחה בין בעל בית מטבחיים גדול מהצפון, יהודה שמו, לבין הרב דרעי. ספק הבשר יהודה ביקש לדעת מדוע אף על פי שבידיו תעודות כשרות – גם של הרבנות בחיפה וגם של בד"צ בית יוסף – מנע ממנו מפקח מטעם הרבנות בבאר שבע למכור את סחורתו בעיר.

יהודה הצליח לקבל אישור למכור את הבשר שהוא מייצר לשלוש חנויות בבאר שבע, לאחר משא ומתן ממושך. בתמורה התבקש

ספק בשר מהצפון קיבל אישור למכור לשלוש חנויות בבאר שבע, בתמורה להתחייבות מצדו לא לפגוע בבית המטבחיים בעיר

לכתוב מכתב שבו הוא מתחייב שלא יפגע בבית המטבחיים של באר שבע. הרבנות בבאר שבע גם מנעה ממנו להרחיב את מעגל החנויות שאליהן הוא משווק בשר.

חוק איסור ההונאה בכשרות מתיר לרב העיר לפקח רק על סחורה שמיוצרת בעירו, אבל הרב דרעי דרש כי הסחורה של יהודה תהיה גם תחת פיקוח של הרבנות בבאר שבע.

הרב יהודה דרעי מסר בתגובה: "בתי המטבחיים שאושרו עד כה נתנו מענה הולם לצרכיה של באר שבע. גם בית המטבחיים בחיפה קיבל לאחרונה אישור לספק בשר, בכפוף לתנאים שהוצבו בפניו. אנו נוהגים במידה שוויונית כלפי כל בתי המטבחיים. ישנה עיר גדולה נוספת שאינה מאשרת שיווק מוצרי בית מטבחיים זה בתחומה".

מהרבנות הראשית נמסר: "הנושא יידון בישיבה הקרובה של ועדת הכשרות של הרבנות הראשית".

מעיריית באר שבע נמסר: "הטענות אינן מוכרות לעירייה. אנו מצפים מכל הגורמים שיפעלו על פי החוק, באופן שוויוני וללא משוא פנים".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?