"שיירדו לגיהנום"

הרב שטיינמן על חברי הממשלה: יימח שמם וזכרם

מנהיג הליטאים תקף בחריפות את השרים בעקבות אישור חוק הגיוס. עורך הדין יורם שפטל: "יימח שמך, הרב שטיינמן"

הרב אהרון לייב שטיינמן ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90 רוחבהרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90

הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, מנהיג הציבור החרדי הליטאי, תקף את הממשלה בחריפות ואיחל לשריה: "שיירדו לגיהנום ויגיע להם צרות, שלא יישאר מהם שום זכר יימח שמם וזכרם".

לפי דיווח ב"ישראל היום", הרב שטיינמן אמר עוד: "נבקש מהקדוש ברוך הוא שיעזור לנו שחס וחלילה לא יצליחו לעשות את כל אותן הגזירות שהם רוצים לגזור על כלל ישראל בכלל ועל לומדי התורה בפרט, עד כדי כך שהם רוצים לעשות שמי שלומד תורה הוא פלילי".

לפי דיווח באתר "סרוגים", הדברים נאמרו בשיעור שערך שטיינמן בביתו, ובו קישר הרב את חוק הגיוס שאושר השבוע לחג פורים. "בימינו אשר זרע עמלק מתגברים מאוד אצלנו והדבר ברור כי הוא מעשה שטן, העצה האמיתית היא להילחם נגדם בזרוע ממש, מסירות נפש להריגה", אמר.

דבריו של הרב שטיינמן נאמרו בעקבות סדרת התבטאויות קשות של מנהיגים במגזר החרדי נגד הממשלה ונגד הציונות הדתית. הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס אמר בשבוע שעבר: "אין ספק, המזרחי זה האויב הגדול של היהדות, שנאת עם הארץ לתלמיד חכם".

שטיינמן: בימינו אשר זרע עמלק מתגברים מאוד אצלנו והדבר ברור כי הוא מעשה שטן, העצה האמיתית היא להילחם נגדם בזרוע ממש

עורך הדין יורם שפטל הגיב בחריפות על דברי הרב שטיינמן בתוכנית שהוא מגיש ברדיו ללא הפסקה. "סוף סוף אחרי 65 שנה שמו קץ, לפחות מבחינת החוק, להשתמטות ההמונית המחפירה והמבזה את התורה, של 95 אחוז מן הציבור החרדי מלשרת בצבא. הרב שטיינמן כמיטב המסורת של אותם רבנים אנשי דמים בדיעבד, קורא ואומר לחברי הכנסת ולשרים שהצביעו בעד החוק הזה – יימח שמם וזכרם. אז אני אומר יימח שמך הרב שטיינמן", אמר שפטל.

באתר "שטיבל" מציינים כי חברי הכנסת דורשים מתחנת הרדיו לפטר לאלתר את שפטל. עורך דין חרדי הגיש תלונה נגד שפטל במשטרה.

באתר "סרוגים" מובאת תגובתו של חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה על דבריו של שפטל. "אני לא חושב שהאיש הזה ראוי לתגובה. אדם שפוער פיו נגד מנהיג הדור, זה אדם שמוכן למכור את נשמתו עבור פרסום. זו כנראה הסיבה שהוא היה העורך דין הישראלי היהודי היחיד שהיה מוכן להגן על איוון דמיאניוק. תאוות הפרסום שלו מעבירה אותו על דעתו ולכן עלינו להתעלם ממנו בבוז", אמר אשר ל"כיכר השבת".

לידיעה על דברי הרב שטיינמן באתר "סרוגים"

לידיעה על דברי שפטל באתר "שטיבל"

לידיעה על התגובות לדברי שפטל באתר "סרוגים"איך תוכל לפעול?