סרבני פקודה כאסירי ציון

אישום: הרב וולפא מחב"ד הסית לסירוב פקודה

ארגון שבראשו עומד הרב מחב"ד תומך בחיילים המסרבים לפנות מאחזים והתנחלויות

הרב שלום דב וולפא. צילום: דוד, ויקיפדיההרב שלום דב וולפא. צילום: דוד, ויקיפדיה

כתב אישום שהוגש היום לבית משפט השלום בירושלים מייחס לרב שלום דב וולפא, מהרבנים הבולטים בתנועת חב"ד, עידוד לסירוב פקודה. יחד אתו עומד לדין על הסתה לסירוב פקודה שבתאי ויינטראוב.

לפי כתב האישום, בטקס השבעת טירונים מגדוד שמשון שהתקיים באוקטובר 2009, הניפו שני חיילים שלט שעליו נכתב: "גדוד שמשון לא מפנה בחומש". שני החיילים נדונו ל-20 ימי מחבוש.

בידיעה ב-ynet נכתב כי מאוחר יותר ארגן המטה להצלת העם והארץ, שוולפא עומד בראשו, טקס "הענקת צל"ש לאסירי ציון" לשני החיילים. באירוע קיבלו משפחות החיילים תעודות הוקרה וכן מעטפות עם כסף מזומן בתמורה לימי המחבוש. ויינטראוב הבטיח כי כל חייל שיניף שלט דומה בעתיד יקבל 1,100 שקל לכל יום מחבוש.

וולפא בטקס לכבוד חיילים שהניפו שלט נגד פינוי התנחלויות: כל חייל שיקבל כלא על סירוב פקודה, יהיה פרס בשבילו

וולפא קשר בין מעשי החיילים לעקידת יצחק. "הם עשו עקידה בעצמם. הם עשו את הדבר הנכון לקב"ה, לעם ישראל. אנחנו רוצים להסביר לצבא שכל חייל שיקבל כלא על סירוב פקודה, על הפקודה הזו, יהיה פרס בשבילו", אמר וולפא.

וולפא, תושב ביתר עילית, הואשם בהסתה לאי-ציות באירוע נוסף. באוגוסט אשתקד סירב החייל עידן הרשליקוביץ לצאת עם יחידתו למשימה הקשורה לפינוי מאחז רמת מגרון ונידון למחבוש. וולפא שיבח את הרשליקוביץ בטקס שנערך לכבודו זמן קצר אחר כך. הוא הזמין את הורי החייל לבמה, העניק להם מעטפה ובה 20 אלף שקל (אלף שקל לכל יום מחבוש) והחמיא להם על החינוך שהעניקו לבנם.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?