לא ביום השביעי

איומים בהפגנות נגד קפה בירושלים שהחל לפעול בשבת

קפה בצלאל, הממוקם בסמוך לשכונה חרדית, החל לפעול בשבת. הוועדה למען השבת: נפגין שם כל שבת

חרדים מאלצים את סוחרי מחנה יהודה לסגור את החנויות לפני שבת 12.12.09. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90חרדים מאלצים את סוחרי מחנה יהודה לסגור חנויות לפני שבת (צילום אילוסטרציה). צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

לפני למעלה משש שנים החליטו בעליו של קפה בצלאל במרכז ירושלים לפתוח את בית העסק שלהם בשבת. הוא חזר בו, בעקבות הפגנות של חרדים נגד פתיחת בית הקפה בשבת. בשבת האחרונה שוב נפתח הקפה, הממוקם בקרבה גדולה לשכונה החרדית בתי ברוידא.

בעלי העסק אמרו ל-ynet שהחליטו לעשות את הצעד אחרי שנכחו שיש ביקוש לשירותיהם ולקוחותיהם "ביקשו וזעקו" למקומות שייפתחו גם בסופי השבוע. הם הוסיפו כי מנגד עמד החשש מחזרה של ההפגנות שהיו במקום לפני כמה שנים.

מתחם אחר שעתיד להיות פתוח בכל ימות השבוע הוא מרכז התרבות ובתי הקולנוע "שרובר", שבנייתו נמצאת בעיצומה. המתחם אמור להיפתח בשנת 2015. שני עסקים נוספים שנפתחו באזור הם הפאב ראש ברחוב עזה והבר טלביה, שפתחה קבוצת המסעדנים שהקימה בין השאר את מחניודה באזור השוק.

זה נורא ואיום וזהו דבר חמור ביותר. לפתוח חנות בשבת ממש בסמוך לשכונות החרדיות זה חוצפה

כבר עשרות שנים פועלים בשבתות במערב ירושלים יותר ממאה עסקי בידור, מקומות תרבות ופיצוציות. אבל פתיחת קפה בצלאל בשבתות מעוררת את זעמם של החרדים.

הרב יוסף רוזנפלד, יו"ר הוועדה למען השבת בירושלים, אמר ל"כיכר השבת": "זה נורא ואיום וזהו דבר חמור ביותר. לפתוח חנות בשבת ממש בסמוך לשכונות החרדיות זה חוצפה".

רוזנפלד הזהיר כי אם העסק ימשיך לפתוח את שעריו בשבת, יתקיימו הפגנות במקום: "ננקוט את כל האמצעים כדי למנוע את הפתיחה בשבת. בהחלט שיהיו הפגנות במקום בכל שבת".

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?