עשרות תלמידים בבניין מגורים

ישיבה לא חוקית בשכונת צמרת הבירה בירושלים

תושבים בשכונה דורשים לפנות את הישיבה, שפועלת בבניין מגורים ללא אישור

כולל חרדי בקראוון במודיעין עילית 19.10.09. צילום: נתי שוחט, מודיעין עיליתישיבה חרדית במודיעין עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בדירת מגורים בשכונת צמרת הבירה בירושלים, הסמוכה לגבעה הצרפתית, הוקמה ישיבה. תושבים חילונים ודתיים-לאומיים בשכונה טוענים כי בישיבה לומדים עשרות תלמידים צעירים, שפוקדים את הבניין בכל שעות היום, עד שעות הערב המאוחרות. התושבים פנו לעירייה בטענה שהפעלת הישיבה בבניין היא עבירה על החוק ודרשו לפנותה.

בתלונה שהגישו לעיריית ירושלים כתבו כי מדובר בשימוש חורג בבניין מגורים. "תשתיות הבניין אינן ערוכות לשאת שימוש כזה. כתוצאה מכך עלולה להיגרם פגיעה ממשית במבנה כולו", טענו התושבים. "קיים כאן גם היבט של פגיעה חמורה באיכות החיים של הדיירים, לרבות נזקים לגינון, רעש ולכלוך".

לפי ידיעה ב-ynet, בעקבות הפנייה נפתח תיק תלונה במחלקה לפיקוח על הבנייה בעירייה. עד כה לא ננקטו כל פעולות נגד הישיבה. פקח שביקר במקום טען שלא מצא בו פעילות חריגה.

עד כה לא ננקטו כל פעולות נגד הישיבה. פקח שביקר במקום טען שלא מצא בו פעילות חריגה

סגן ראש העירייה, פפה אללו, החל לפעול להפסקת פעילותה של הישיבה בצמרת הבירה. במכתב למנהל אגף רישוי ופיקוח בעירייה כתב אללו: "הפעם לא מדובר בשכונת קרית יובל ולא בגילה, מדובר בצמרת הבירה, שאין ויכוח שהיא פלורליסטית לכל דבר".

זה אינו המאבק הראשון שמתנהל בירושלים נגד ישיבות ומוסדות לימוד המתנהלים ללא אישור בבנייני מגורים. תושבים בשכונת קרית משה מתלוננים זה כשמונה שנים נגד אולפנה הפועלת במקום. נגד האולפנה כבר הוגש כתב אישום, אבל הוא בוטל בשל טעות של אנשי האגף לפיקוח ולבנייה, שבדקו את התלונות נגד האולפנה בכתובת שגויה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "מפקחי המחלקה לפיקוח על הבנייה ביקרו שנית במקום ומצאו כי התלונה מוצדקת. עם סיום החקירה ואיסוף הראיות יועבר התיק להמשך טיפול משפטי".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?