לברוח כמו מאש

העריק החרדי התקבל בשירה ובריקודים

יחיאל קניג שוחרר אחרי שהיה עצור כשבועיים, מכיוון שלא נענה לצווי זימון לצה"ל

אלפי חרדים ערכו לפנות בוקר תפילת מחאה בכיכר השבת בירושלים כנגד כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. חלקם עטו שקים. 25.06.2012 צילום: יונתן סינדלר פלאש 90.jpgאלפי חרדים מתפללים בכיכר השבת בירושלים במחאה על כוונת הממשלה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות. צילום: יונתן סינדלר, פלאש 90

בחור הישיבה שנעצר לאחר שסירב להיענות לצו להתייצבות בצה"ל, שוחרר מהכלא והתקבל בירושלים בשירה ובריקודים. הבחור, יחיאל קניג, הגיע לביתו של הרב שמואל אוירבך, שם נערכה סעודה לכבודו.

הרב אוירבך, ממנהיגי הציבור הליטאי, אמר: "הקדוש ברוך הוא יעזור שתהיה בן חורין אמיתי כל החיים. עוסק בתורה, בחובת הדעת, פטור מכל הגזירות, מעבדות לשחרור גמור". אוירבך הוסיף: "אנחנו צריכים להתחזק. עיקר העבודה שלנו לעמוד על המשמר. אנחנו צריכים לקבל עול תורה בשמחה ושאין לנו שום שייכות וצריך רק לברוח ממנו (מהצבא) כמו מאש, כמטחווי קשת".

קניג, תלמיד ישיבה מירושלים, נעצר על פי חוק לפני כשבועיים, לאחר שהתעלם מצווי ההתייצבות שנשלחו לביתו.

הקדוש ברוך הוא יעזור שלא ירצו בכלל לראות אנשים חרדים בצבא, כי מי שמקבל עליו עול תורה מורידים ממנו עול מלכות

בחדשות 2 נכתב כי גם הוא, כמו שני בחורי הישיבה האחרים שנעצרו בחודש האחרון, הפך לגיבור בעיני רבים בסביבתו.

קניג, שנעצר לפני כשבועיים אחרי שהתעלם מצווי התייצבות שקיבל, אמר: "הקדוש ברוך הוא נתן לי להגיע לכלא, אז מן הסתם אני יכול לעמוד בניסיון הזה. הקדוש ברוך הוא יעזור שלא ירצו בכלל לראות אנשים חרדים בצבא, כי מי שמקבל עליו עול תורה מורידים ממנו עול מלכות".

לאחר שנעצר התקיימו הפגנות רבות בדרישה לשחררו מול כלא 6 ובכיכר השבת במאה שערים.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?