משפחה חדשה

בתו של הרב קרליבך – החלטתי להיות רפורמית

אחרי שהשתתפה בכנס של התנועה הרפורמית בסן דיאגו כתבה הזמרת נשמה קרליבך: "חוויתי את 'כלל ישראל' בצורה הכי מדהימה שיש"

הזמרת נשמה קרליבך, בתו של הרב שלמה קרליבך. צילום: יחסי ציבורהזמרת נשמה קרליבך, בתו של הרב שלמה קרליבך. צילום: יחסי ציבור

נשמה קרליבך, בתו של הרב שלמה קרליבך, הודיעה לפני כמה ימים כי החליטה להצטרף ליהדות הרפורמית. היא כתבה על ההחלטה במאמר שפרסמה באתר של סוכנות הידיעות היהודית, JTA, לאחר שהשתתפה בכנס הדו שנתי של התנועה הרפורמית. "גדלתי כיהודייה, פשוט יהודייה", כתבה קרליבך. "אבי, הרב שלמה קרליבך, גידל אותנו בבית אורתודוקסי מאמין. חיינו היו מלאים בטקסיות".

היא ציינה כי אביה, שנודע בכינוי "הרבי המרקד" וכתב ושר שירים המושמעים היום בבתי כנסת של כל הזרמים ביהדות, "אהב להשתתף בכל אירוע בין-דתי, דבר שלעתים גרם לו להסתבך עם ראשי התנועה האורתודוקסית". היא כתבה גם שבבית הכנסת שלו הוקצה מקום שבו יכלו נשים לרקוד עם ספר התורה ואף לעמוד ליד ארון הקודש, וכי ספג ביקורת בגלל גישתו הליברלית.

התרעומת מצד אחי ואחיותי האורתודוקסים ניטרלה את הקול שלי

"כילדה, סבלתי יחד עם אבי כאשר הוא ניסה לאפשר לי לשיר", כתבה נשמה קרליבך. ב-nrg נכתב שהיום היא מופיעה כזמרת בשירים של אביה ובשירים מקוריים. "התרעומת מצד אחי ואחיותי האורתודוקסים ניטרלה את הקול שלי וגרמה לאהבה שלי אל המסורת היהודית להיפגע".

קרליבך סיפרה שבכנס של התנועה הרפורמית "חוויתי את 'כלל ישראל' בצורה הכי מדהימה שיש. היו שם 5,000 אנשים, ומדובר באחד האירועים החשובים שנותנים השראה לעולם היהודי". בעקבות הכנס, שהיה בסן דיאגו, היא ציינה: "אני מרגישה כאילו מצאתי משפחה חדשה עם הערכים שעמם אני מזדהה", והוסיפה כי היא "מרגישה כפליטה של העולם האורתודוקסי במשך כמה עשרות שנים".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?