בניגוד להוראות הרבנות

הרב של ראשון הפנה זוגות לחקירת יהדות אצל חוקרים פרטיים

במשרד הדתות בוחנים את המשך העסקתו של הרב יהודה דוד וולפא ודורשים להחליפו ברושם נישואים אחר

הרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipediaהרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipedia

הרב יהודה דוד וולפא, רב העיר ראשון לציון, הפנה זוגות שנרשמו לנישואים לחוקרים פרטיים לצורך בירור יהדותם. בעקבות גילויים בעניין זה בוחן המשרד לשירותי דת את המשך העסקתו של הרב.

וולפא ידוע כאחד הרבנים המחמירים בכל הנוגע לרישום הנישואים. בידיעה בוואלה נכתב כי בכמה מקרים בעבר סירב להכיר במסקנות בית דין המיוחד שהקימה הרבנות הראשית לצורך בירור יהדות. וולפא התעקש לקיים בדיקה מחמירה יותר מטעמו, באמצעות חוקרים פרטיים, הליך הנוגד את הנחיות הרבנות הראשית, הכרוך בעלות לא מבוטלת והגורם לפגיעה קשה בכבודם ובפרטיותם של בני הזוג.

הרב וולפא זומן בעבר לשיחת הבהרה אצל הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, לאחר שהאחרון קיבל פניות ותלונות מגופים שונים בעניינו של וולפא. מנכ"ל משרד הדתות פנה לאחרונה למועצת הרבנות הראשית וביקש למנות רב שירשום נישואים

סגן שר הדתות בן דהן: 'לא יכול להיות מצב שבו רב עיר לא יקבל פסק דין של בית הדין הרבני'

בראשון לציון במקום וולפא.

סגן שר הדתות, אלי בן דהן, ביקש מהרב הראשי דוד לאו לזרז את ההליך. "לא יכול להיות מצב שבו רב עיר לא יקבל פסק דין של בית הדין הרבני", הסביר בן דהן. בכדי למנוע מקרים אלו בעתיד, מנסח בן דהן תזכיר חוק דין משמעתי המתייחס למקרים כאלה.

מהרבנות הראשית לישראל נמסר: "הרב לאו טרם קיבל פנייה בנושא. כשזו תתקבל, היא תיבחן על ידו".

ח"כ רות קלדרון מיש עתיד פנתה בשבוע שעבר לבן דהן בעניינו של וולפא. לדבריה, "וולפא מעל בסמכותו כרב, בניגוד לעמדת משרד הדתות. מצב שבו רבנים עושים ככל העולה על רוחם אינו מקובל ודורש תיקון מיידי. הם מכתימים את עבודתם הישרה של רבנים טובים אחרים ויותר מכל, פוגעים בציבור בצורה לא מידתית".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?