חשש מכישלון

בנות הסמינרים בחופשה, ההפגנה החרדית בכותל בוטלה

ראשי הציבור קראו לחרדים לבוא למחות נגד נשות הכותל, אבל ביטלו את ההפגנה. כמה עשרות חרדים התעמתו בכל זאת עם נשות הכותל ועם המשטרה

נשים חרדיות מוחות ברחבת הכותל נגד תפילת נשות הכותל. 08-07-2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90נשים חרדיות, שמחו ביולי השנה נגד תפילת נשות הכותל. צילום: מרים אלסטר פלאש 90

ראשי דגל התורה בירושלים החליטו לא לערוך היום הפגנת מחאה של נשים נגד נשות הכותל, שבאו לתפילה בכותל המערבי לציון ראש חודש טבת.

ההפגנה בוטלה, לפי "בחדרי חרדים", בגלל חופשת החנוכה. מכיוון שתלמידות הסמינרים החרדיים בחופשה, חששו ראשי הציבור החרדי מהיענות דלה לקריאה לבוא להפגנה.

בערב שקדם לתפילה ניסו ראשי דגל התורה לארגן הפגנה נגד נשות הכותל. פורסם כי מנהיג הציבור הליטאי, הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, ביקש ממנהלי הסמינרים לקיים את ההפגנה. חבר מועצת העיר מטעם יהדות התורה, הרב יצחק פינדרוס, הודיע שמהשכונות בירושלים ייצאו הסעות מאורגנות לרחבת הכותל. לבסוף, כאמור, הוחלט לבטל את ההפגנה.

עשרות מתפללים חרדים ניסו למנוע מנשות הכותל להתפלל

להחלטה על הביטול תרמה גם קריאתו של רב הכותל, הרב אברהם רבינוביץ', שלא לקיים החודש את המחאה. "מי שחפץ בפתרון, עליו לעשות צעד בונה אמון. כל מי שממשיך במאבק בעת הזאת הרי שיש בזה עדות כי כל מגמתו היא לחבל במגעים ולהבעיר מחדש את השטח", אמר הרב רבינוביץ'.

למרות דבריו של רב הכותל והחלטתם של ראשי הציבור, עשרות מתפללים חרדים ניסו למנוע מנשות הכותל להתפלל הבוקר. ערוץ 7 מדווח כי המתפללים החרדים גם התעמתו עם שוטרי מג"ב, תוך קריאות "נאצים".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?