שמירה על צנעת הפרט

הרבנים הראשיים: הבלניות יכבדו את פרטיות הטובלות

ההוראה הופצה במכתב בעקבות פנייה של סגן שר הדתות, אלי בן דהן, שביקש מהם לפעול לשינוי המצב הקיים במקוואות

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgהרב אלי בן דהן, סגן השר לשירותי דת. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרבנים הראשיים פרסמו הוראה, שלפיה בלניות במקוואות צריכות לכבד את פרטיותן של נשים הבאות לטבול. ההוראה הופצה במכתב ששלחו אתמול הרבנים הראשים, יצחק יוסף ודוד לאו.

מכתבם של הרבנים הראשיים נכתב בעקבות פנייה של סגן השר לשירותי דת, אלי בן דהן. לאחרונה, על פי ידיעה ב-nrg, התקבלה בלשכתו של בן דהן פנייה המתארת חדירה לפרטיות של נשים במקווה בלוד. לפנייה צורף צילום של שלט על קיר המקווה, ובו פירוט כללי הטבילה: "בדיקת כל הגוף מחציצה על ידי ראייה ומישוש הן על ידי הטובלות והן על ידי הבלנית".

סגן השר שוחח עם הרבנים הראשיים והדגיש בפניהם כי נוהלי הצניעות הנהוגים במקוואות מהווים הפרעה לטובלות וביקש

בן דהן הדגיש בפני הרבנים יוסף ולאו כי נוהלי הצניעות הנהוגים במקוואות מהווים הפרעה לטובלות

מהם לפעול אתו לשינוי המצב. לאחר השיחה שיגר כל אחד מהרבנים מכתב אל סגן השר. במכתבים קבעו יוסף ולאו כי יש לשנות את המצב הקיים.

לפני כמה חודשים הורה בן דהן לצוות המשרד לשירותי דת לנסח הנחיה לבלניות, שעליהן לכבד את צנעת הפרט של הטובלות. בעקבות הסכמת הרבנים הראשיים, ההנחיה תופץ לכלל הבלניות בשבועות הקרובים.

ח"כ ד"ר עליזה לביא הגישה בשבוע שעבר הצעת חוק, הקובעת כי ייאסר על בלניות "לתחקר את המבקשות לטבול, להפנות אליהן שאלות הנוגעות לצנעת חייהן האישיים, ולכפות עליהן מנהגים בניגוד לרצונן". ההצעה נוסחה בשיתוף עם עמותת עתים.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?