גאווה ודעת קדומה

ראש עיריית בית שמש: משרד הבריאות צריך לטפל בגייז

ראש העיר, משה אבוטבול, אמר את הדברים בראיון לשי שטרן בערוץ 10. שר הפנים, גדעון סער: "הדברים חשוכים ומקוממים"

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipediaראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipedia

"ברוך השם העיר הזו קדושה וטהורה – יש משרד הבריאות, שהוא יטפל בהם". כך אמר ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, בראיון לשי שטרן מערוץ 10. אבוטבול השיב לשאלה אם יש גייז בעירו. ראש העיר הוסיף שמלבד משרד הבריאות, גם המשטרה צריכה לטפל בהומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

בראיון התייחס אבוטבול, איש ש"ס, גם לחשדות כי הבחירות בבית שמש היו מזויפות. לדבריו, הזיופים בבחירות היו "במידה מינורית". ראש העירייה תיאר את בית שמש כגן עדן עלי אדמות, אבל כשנשאל על שאיפותיהן של נשים חרדיות להשתלב בפוליטיקה אמר כי הן "מעדיפות לגדל את הילדים ולחנך אותם. הן לא רוצות להיות ברשימה של ש"ס".

מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים: היהדות שמייצג אבוטבול אינה היהדות שגדלתי עליה

בתגובה על הדברים אמר ל-ynet שגב ישראל אפריאט, תושב בית שמש: "יש בבית שמש מאות גאים וגאות ועצוב לי שהוא חושב שאנחנו צריכים להיות מטופלים על ידי משרד הבריאות והמשטרה".

אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים ותושבת בית שמש לשעבר, אמרה: "היהדות שמייצג אבוטבול אינה היהדות שגדלתי עליה. להט"בים לא רק נמצאים בבית שמש היום. היינו שם עוד לפני אבוטבול".

שר הפנים, גדעון סער, גינה את דבריו של אבוטבול. "הדברים שנאמרו הם חשוכים ומקוממים. קשה להאמין שבכלל אפשר להתבטא בצורה כזאת בתקופה שבה אנו חיים", אמר סער בכנס של ראשי רשויות מקומיות שנבחרו בחודש שעבר.

בידיעה בוואלה נמסר כי ביום ראשון הגיש יו"ר אגודת הלהט"ב, שי דויטש, תלונה במשטרה נגד אבוטבול בעקבות התבטאויותיו.

לידיעה בחדשות 10

 לידיעה ב-ynet

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?