זהות אחרת

העונש על זיוף בבחירות: 3,000 שקל

תושב ביתר עילית ניסה להצביע בבחירות לכנסת באמצעות תעודת זהות של אדם אחר

קלפי בקיבוץ הראל, בחירות 2009. צילום: זאב זמיר, פיקיוויקיקלפי בקיבוץ הראל, בחירות 2009 (צילום אילוסטרציה). צילום: זאב זמיר, פיקיוויקי

תושב ביתר עילית, שהורשע בעבירה של זיוף בחירות, נקנס ב-3,000 שקל. בית משפט השלום בירושלים גם גזר עליו עונש מאסר על תנאי.

הנאשם, עקיבא היימן ויינשטיין, הודה כי ביום הבחירות לכנסת – 22 בינואר השנה – לקח את תעודת הזהות של אדם בשם אברהם והלך לקלפי ברחוב הרב אוירבך בביתר עילית. הוא ביקש להצביע באמצעות תעודת הזהות של אותו אדם.

השופט מרדכי כדורי הרשיע אותו בעבירה של הצבעה שלא כחוק. "מדובר בעבירה חמורה אשר פוגעת בהליך הדמוקרטי ובביטחון הציבור וככזו מצדיקה ענישה מתאימה", כתב השופט בגזר הדין. השופט הוסיף כי הביא בחשבון את מצבו הכלכלי של הנאשם. לפי ידיעה ב-ynet, העונש נגזר במסגרת עסקת טיעון.

הנאשם: הייתי בכולל ואנשים ככה אמרו. לא ידעתי שזה אסור

"אני מתחרט על מה שעשיתי. לא ידעתי את חומרת העניין", אמר היימן ויינשטיין. "הייתי בכולל ואנשים ככה אמרו. לא ידעתי שזה אסור".

עורכת הדין רוני מלר יצחק, נציגת התביעות במשטרת מחוז ש"י, ביקשה ש"הקנס ייתן ביטוי לכך שמדובר בעבירות בחירות, שיש להן השלכות על הדמוקרטיה ועל כלל האזרחים בישראל". הסניגור, יאיר נהוראי, ציין בדיון שהנאשם הוא אב לשמונה ילדים, שמקבל קצבה של 4,000 שקל בחודש. הוא הסביר שיש להתאים את הקנס למצבו הכלכלי של הנאשם.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?