חוקים כדת

הרבנות הראשית תקים גוף שייזום חקיקה

בישיבתה הראשונה בירכה מועצת הרבנות את סגן השר בן דהן על החלטתו, שהצעת חוק הגיור לא תקודם ללא הסכמת הרבנות

טקס הצהרת האמונים של הרבנים הראשיים החדשים בבית הנשיא בירושלים. משמאל הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף הנשיא שמעון פרס והרב הראשי האשכנזי דוד לאו. 14-08-2013 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90טקס הצהרת האמונים של הרבנים הראשיים החדשים. משמאל: הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, הנשיא שמעון פרס והרב הראשי האשכנזי דוד לאו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מועצת הרבנות הראשית בוחנת דרכים להקמת גוף מטעמה, שייזום הליכי חקיקה. המועצה התכנסה אתמול לראשונה מאז נבחרה ודנה, בין השאר, בגל החקיקה בסוגיות דת ומדינה מהשבועות האחרונים.

באתר "כיפה" נכתב כי הישיבה התקיימה בדלתיים סגורות. עם זאת, נודע כי הרבנים דורשים מסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, כי חוות הדעת של המשרד לשירותי דת המתייחסות להצעות חוק הנוגעות לענייני מורשת ישראל, לעבודת הרבנים ולנושאי דת ומדינה יתקבלו רק בעצת הרבנים הראשיים ומועצת הרבנות הראשית ובאישורם.

חברי המועצה בירכו את בן דהן על החלטתו כי הצעת חוק הגיור, שעברה בוועדת השרים לחקיקה, לא תקודם ללא הסכמת הרבנות הראשית.

הרבנים דורשים כי חוות דעת של המשרד לשירותי דת המתייחסות להצעות חוק בנושאי דת ומדינה יתקבלו רק בעצת הרבנים הראשיים

בישיבה הוחלט להסמיך את הרב איתמר טובול, מזכיר המחלקה לאישות וגרות ברבנות הראשית, לערוך ביקורות במחלקות לרישום נישואין ברחבי הארץ, כדי לוודא את תקינות הליכי הרישום. דו"חות שיחבר המבקר יועברו לעיון הרבנים הראשיים וחברי מועצת הרבנות הראשית.

מועצת הרבנות ממשיכה בהיערכותה לשנת השמיטה. הוחלט שבמשרדי הרבנות הראשית ימוקם מרכז קבלת החלטות בנוגע לפיקוח על השמיטה. המרכז יפעל בשיתוף עם רבני הערים, המשרד לשירותי דת, משרד החקלאות ונציגי החקלאים והמשווקים. בשלב הראשון שוקדת ועדת ההיערכות לשמיטה על קביעת גבולותיה ההלכתיים של ארץ ישראל, שבתוכם חלה מצוות השמיטה; הוועדה גם ממפה את השטחים שבבעלות חקלאים יהודים.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?