סיור אווירי

חיל האוויר: אפשר לקלוט פי 4 ממספר החרדים המשרתים

קצינים בחיל הבטיחו כי זהותם של המתגייסים החרדים שיצטרפו לחיל לא תיפגע

השר יעקב פרי מ''יש עתיד'' יו''ר ועדת השרים לגיבוש חוק השוויון בנטל פוגש חיילים חרדים בבסיס חיל האויר תל נוף. 23.04.2013 צילום: יוסי זליגר פלאש 90השר יעקב פרי מ''יש עתיד'' בפגישה עם חיילים חרדים בבסיס חיל האוויר תל נוף. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

קצינים בחיל האוויר אמרו לחברי הוועדה המיוחדת לשוויון בנטל, כי החיל יכול לקלוט בשורותיו עד פי ארבעה חיילים חרדים ממספר החרדים שמשרתים בו היום. לדברי הקצינים, זהותם של המתגייסים החרדים שיצטרפו לחיל לא תיפגע, וגם חיילים חילונים המשרתים באותם בסיסים לא יידרשו לשנות את אורח חייהם.

חברי הוועדה, בראשות חברת הכנסת איילת שקד, סיירו ביום חמישי שעבר בבסיס חיל האוויר בתל נוף, כדי לעמוד מקרוב על שילובם של החרדים בתוכניות שונות. נציגי חיל האוויר הדגישו בפני חברי הוועדה את הנכונות שיש בצבא לקלוט חרדים.

נציגי צה"ל בסיור אמרו כי מרבית החרדים שמשרתים בחיל האוויר משולבים במערך הטכני וחלקם קיבלו הכשרה

רבים מהחיילים החרדים פושטים את המדים לפני שהם מגיעים הביתה, כדי שלא יתנכלו להם

ייעודית בקורס טכני יוקרתי באזרחות. יש קבוצה גדולה של חיילים חרדים המשולבים בחיל האוויר במערך הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי).

חברי הכנסת שוחחו עם חיילים חרדים, שסיפרו כי היחס אליהם ביישובים חרדיים הורע בשנה האחרונה, מאז שהואצו הליכי החקיקה של החוק לגיוס חרדים. ב-News1 נכתב כי רבים מהחיילים החרדים פושטים את המדים לפני שהם מגיעים הביתה, כדי שלא יתנכלו להם.

ח"כ שקד מהבית היהודי אמרה בתום הסיור: "פגשנו חרדים נפלאים מקהילות שונות, שטרם גיוסם לא ידעו אנגלית או מתמטיקה והיום הם בודקי תוכנה. הצבא עושה פעילות אדירה כדי לשלב את החרדים".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?