בסגנון אייתוללה

א.ב. יהושע ב"ליברסיון": הרב עובדיה גרם נזק לחברה

במאמר בעיתון הצרפתי מותח הסופר ביקורת על מנהיגה המנוח של ש"ס: "מעולם לא שמעתי מפיו מסר אנושי אוניברסלי שאפשר לשאוב ממנו השראה"

א.ב. יהושע. צילום: מרדכי קרניאל, ויקיפדיהא.ב. יהושע. צילום: מרדכי קרניאל, ויקיפדיה

"אני מאמין שהנזק שנגרם לחברה הישראלית בטווח הארוך מפעולותיו ומאישיותו של הרב עובדיה יוסף עולה על ההיבטים החיוביים". כך כתב הסופר א.ב. יהושע במאמר שפרסם בשבוע שעבר בעיתון הצרפתי "ליברסיון".

"אני מודה שאיני מכיר את פסיקותיו והגותו של הרב הגדול עובדיה יוסף, אולם מעולם לא שמעתי יוצא מפיו מסר אנושי אוניברסלי שאפשר לשאוב ממנו השראה", המשיך יהושע והזכיר כי הרב יוסף השמיע התבטאויות מקוממות נגד נשים, נגד מי שאינם יהודים ונגד פוליטיקאים מהשמאל. לדבריו, הרב יוסף הוביל את ש"ס בסגנון של אייתוללה איראני.

יהושע מכנה את ש"ס "המפלגה המושחתת ביותר במערכת הפוליטית" ומזכיר ששלושה מבכירי מפלגתו של הרב עובדיה

יהושע מכנה את ש"ס 'המפלגה המושחתת ביותר במערכת הפוליטית' ומזכיר ששלושה מבכיריה נשלחו לכלא

נשלחו על ידי בית המשפט לכלא.

יהושע, נכתב ב-nrg, מספר במאמר על סבו, הרב חנניה גבריאל, יליד סלוניקי שעמד בראש בית הדין הרבני הספרדי בירושלים. לדבריו, במקום לעודד התבדלות ויצירת מפלגה סקטוריאלית, סבו ורבנים ספרדים אחרים בני זמנו עודדו השתלבות במפלגות כלליות. במקום לכפות חינוך דתי מסוגר וקיצוני, הם תמכו בשילוב של חינוך דתי עם השכלה אוניברסלית.

יהושע כתב גם כי הרב עובדיה היה "אכזבה עצומה" למחנה השמאל הישראלי. הרב אמנם פסק כי החזרת שטחים תמורת שלום מותרת, אבל ש"ס הצטרפה לימין בטרפוד כל יוזמת שלום והרב עובדיה לא הביע כל התנגדות להתנחלויות.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?