עמדה אסטרטגית

ברקת מתנגד לפתיחת הסינמה סיטי בירושלים בשבת

בתשובה לבג"ץ הבהיר ראש עיריית ירושלים כי הוא רואה בשמירת הסטטוס-קוו ערך עליון

סינמה סיטי בראשון לציון. צילום: Avi111, wikimediaסינמה סיטי בראשון לציון (צילום אילוסטרציה). צילום: Avi111, wikimedia

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מתנגד לפתיחת מתחם בתי הקולנוע סינמה סיטי בשבת. כך עולה ממסמך שהגישה עיריית ירושלים לבג"ץ, בתשובה לעתירה של תנועת התעוררות. התנועה דורשת לפתוח בשבת את סינמה סיטי, שממוקם בקרית הלאום.

בחוזה שחתמו יזמי המתחם עם בעלי הקרקע – העירייה ומשרד האוצר – נכלל סעיף השולל את פתיחת המתחם בשבתות ובחגים. באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי בעתירה טענה תנועת התעוררות שמדובר בהתניה בלתי סבירה, שכן מדובר במתחם המיועד לתרבות ובילוי, המותרים בשבת לפי חוק עזר עירוני, ולא במסחר.

היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד אמנון מרחב, טוען בתשובה שהוגשה בשם ברקת, כי במסגרת הסטטוס-קוו בירושלים, יש

סיעת התעוררות: תשובת העירייה המאכזבת נשענת על תירוצים ביורוקרטיים

מתחמים הפתוחים בשבת ויש שלא. לדבריו, ההחלטה שלא להתיר את פתיחתו של הסינמה סיטי נובעת מכך שקרית הלאום מהווה סמל שלטוני בעיר. משרד האוצר הבהיר בתגובתו, כי אינו מתנגד לפתיחת המתחם בשבתות.

מסביבתו של ברקת נמסר ל"כיכר השבת": "מדובר בעמדה אסטרטגית אמונית של ראש העיר, הרואה בשמירת הסטטוס-קוו ובענייני דת בירושלים ערך עליון לאורך כל הקנדציה, והוא לא שינה את דעתו בעניין זה".

עופר ברקוביץ' מסיעת התעוררות בעירייה אמר בתגובה: "תשובת העירייה המאכזבת נשענת על תירוצים ביורוקרטיים וממחישה את החשיבות של סיעת התעוררות גדולה וחזקה במועצת העירייה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?