למרות גיבוי הרבנים

המתמודדת החרדית בירושלים פרשה: "איימו עלי בחרם"

רחלי איבנבוים הודיעה שתרוץ למועצת העיר ברשימת הבית היהודי, אבל נאלצה לפרוש בגלל לחצים ואיומים

כרזות על לוח מודעות במאה שערים. צילום: Libertinus, flickrכרזות על לוח מודעות במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: Libertinus, flickr

רחלי איבנבוים, חרדית תושבת שכונת מאה שערים שהודיעה לאחרונה כי תתמודד על מקום במועצת העיר בירושלים ברשימת הבית היהודי, מסרה ערב ראש השנה כי החליטה לפרוש מהמרוץ.

איבנבוים הסבירה כי היא פורשת בעקבות איומים בנידוי ובהחרמה מצד הקהילה החרדית. "לקחו את כל רצף האיומים שאפשר לאיים בו על אדם חרדי והפנו אותו כלפי. זה אומר להעיף את הילדים שלנו ממוסדות החינוך וכן לנדות אותי ואת משפחתי מבית הכנסת ומהקהילה. הבהירו שאני צריכה לבחור אם להיות חרדית או להמשיך לרוץ", אמרה איבנבוים ל"ידיעות אחרונות".

בראיון ל"כיכר השבת" הביעה איבנבוים צער על האופן שבו התגלגלו הדברים. "יצאתי לדרך אחרי הרבה מאוד התלבטויות, ומה שהכריע היה פסק הלכה שקיבלתי מרב חסידי גדול", אמרה.

איימו להעיף את הילדים שלנו ממוסדות החינוך ולנדות אותי ואת משפחתי מבית הכנסת ומהקהילה

"מי שטרח בסופו של דבר להציב מהלך חוסם למועמדותי היו עסקנים קטנים, שחשו מאוימים מהעובדה שאשה חרדית באה לשרת את הציבור מתוך כוונות אמיתיות ולא כדי לגזור קופון פוליטי כזה או אחר. חבל מאוד שכך זה קרה".

איבנבוים הוסיפה: "יצאתי למהלך בגיבוי רבנים, אך הדבר כנראה הפריע לעסקנים קטנוניים שהפעילו את כל כובד משקלם כדי לשרת את האינטרסים שלהם תוך שימוש באיומים וכוחנות".

יו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת, ח"כ איילת שקד, התייצבה לצדה של איבנבוים וכתבה בדף הפייסבוק שלה, בין השאר: "עד עתה טענו פוליטיקאים חרדים שאין נשים חרדיות בפוליטיקה כי הן לא רוצות. אז הנה אחת שרצתה ולא נתנו לה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?