מחיקה והקלה

תקפו שוטרים, יואשמו בהתפרעות בלבד

רוב הסעיפים בכתב אישום שייחס לשני צעירים חרדים תקיפת שוטרים שבאו לחלץ חייל חרדי במאה שערים נמחקו

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaשריפת אשפה בהפגנה חרדית נגד פתיחת קניון קרתא בשבת (צילום אילוסטרציה). צילום: David Fainstein, wikipedia

מרבית הסעיפים בכתב האישום שהוגש נגד יוסף בראון ויעקב קרישבסקי, שני צעירים חרדים שתקפו שוטרים שבאו לחלץ חייל חרדי מהמון זועם בשכונת מאה שערים, נמחקו על ידי הפרקליטות. בכתב האישום המקורי, שהוגש לפני כחודש, יוחסו להם עבירות כמו יידוי אבנים, ברזלים ובקבוקי זכוכית ויריקה על שוטרים. השניים הודו עתה בכתב אישום מתוקן, שבו מיוחסת להם עבירה של התפרעות בלבד.

לפי כתב האישום המקורי, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, החייל הגיע לבקר את דודו המתגורר במאה שערים. החייל לבש מדי צבא ולראשו חבש כיפה. עוברים ושבים בשכונה כינו אותו בכינויי גנאי כמו "חרד"ק" וקראו לו להסתלק. לאחר מכן נזרקה על החייל שקית אשפה שפגעה בעורפו. החייל נמלט למשרד של דודו, הסתגר שם עם קרוב משפחה והזעיק את המשטרה.

שוטר העיד כי כשביקש לעצור אותו עם שוטר נוסף, קרישבסקי השתולל, בעט בהם ואף ירק עליהם

בידיעה ב-ynet נכתב כי כשהגיעו השוטרים התאספו במקום אנשים רבים, ביניהם הנאשמים, שזרקו עליהם אבנים, ברזלים, כיסאות ודליי מים. אחד השוטרים העיד כי קרישבסקי זרק אבנים ובקבוקי זכוכית על כוחות המשטרה באופן שסיכן אותם. השוטר העיד עוד כי לאחר שביקש לעצור אותו יחד עם שוטר נוסף, קרישבסקי החל להשתולל, בעט בהם ואף ירק עליהם.

בא כוחם של שני הצעירים החרדים, עורך הדין יאיר נהוראי, מסר בתגובה: "נדמה שההסדר מדבר בעד עצמו".

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "השיקול שעמד ביסוד ההגעה להסדר הטיעון קשור בהערכת הראיות לזיהויו של הנאשם כמי שתקף שוטרים בהתפרעות".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?