מצביעים ברגליים

בכיר בצה"ל: נעמוד ביעד של גיוס אלפיים חרדים השנה

ההתקפות על חיילים חרדים אינן מביאות לירידה באחוזי הגיוס, אומר סא"ל אמיר ודמני, ראש ענף תכנון כוח אדם סדיר באגף כוח אדם בצה"ל

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipedia

"ב-1 באוגוסט יתגייסו 400 חרדים, שזה מספר שיא ביום אחד בבקו"ם", אומר סגן אלוף אמיר ודמני. "כמו כן נפתח גדוד חרדים נוסף, וגם זאת היסטוריה". ודמני, שאחראי על הפרויקט לשילוב חרדים בצה"ל, אומר בראיון ל"כיכר השבת" כי אינו חושש מהקמפיין נגד חרדים המשרתים בצבא.

לדברי ודמני, ראש ענף תכנון כוח אדם סדיר באגף כוח אדם בצה"ל, אחוזי הגיוס בקרב הציבור החרדי הולכים וגדלים. הוא עצמו הגדיל פי שבעה את אחוזי המתגייסים בשנים האחרונות מקרב הציבור החרדי וכיום משרתים 3,500 חרדים בצבא. "לא רק שאין ירידה באחוזי הגיוס, אלא יש עלייה דרמטית", אומר ודמני. "אני מבטיח שנגייס השנה הזאת 2,000 חרדים, כפי שקבעה ועדת פרי, ובשנה הבאה נגייס 2,300".

מספר החרדים בצה"ל יתרחב ויגדל. בעוד שנתיים נפתח את הגדוד הקרבי החרדי השלישי

"בתחזית שלי, מספר החרדים בצה"ל יתרחב ויגדל", הוא אומר. "בעוד שנתיים נפתח את הגדוד הקרבי החרדי השלישי".

עם זאת, ודמני מודה כי גיוס החרדים לצבא אינו תהליך פשוט. "יש קשיים, בעיות ומניעות, אבל לדעתי החרדים מצביעים ברגליים. הם מצטיינים ומצליחים. מדובר בחיילים מעולים, עם תפיסה מהירה, שיודעים לתרום".

על הקמפיין שמתנהל ברחוב החרדי נגד המתגייסים, המכונים חרד"קים (חרדים קלי דעת) אומר הממונה על שילוב חרדים בצבא: "אני סבור שהמתקפות מגיעות מאנשים מתוסכלים שמנסים לעצור את התהליך. יש כאלו שחושבים שהמנהיגות שלהם או השליטה שלהם על הציבור תיפגע ושולחים את האספסוף להפגין, אבל אני לא חושש. מדובר בתהליך שמתקדם. הכלבים נובחים והשיירה עוברת. המתנגדים הם לא הרוב".

לראיון ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?