תוספת מאוחרת

קיצוץ גדול בקיצוץ בתקציב הישיבות

במקום 260 מיליון שקל, יקוצץ תקציב הישיבות ב-150 מיליון שקל

ח''כ אילת שקד מהבית היהודי ויו''ר המפלגה נפתלי בנט. 27.05.2013 צילום: יונתן סינדל פלאש 90ח''כ אילת שקד מהבית היהודי עם יו''ר המפלגה, נפתלי בנט. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

משרד האוצר סיכם עם שר הכלכלה, נפתלי בנט ועם יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומיאנסקי, שניהם מהבית היהודי, כי הקיצוץ בתקציב הישיבות לשנת 2013 יקטן. כוונת האוצר היתה לקצץ 260 מיליון שקל מתקציב הישיבות, אבל בעקבות דרישתם של בנט וסלומיאנסקי יקוצץ התקציב ב-150 מיליון שקל.

צבי זרחיה מדווח ב"TheMarker", כי בשבוע הבא עתידה הכנסת לאשר בקריאה שנייה ושלישית את תקציב המדינה, הכולל את הקיצוץ. לפי הסיכומים, לאחר אישור התקציב תוגש לוועדת הכספים בקשה להגדלת תקציב הישיבות, כדי להקטין את הפגיעה בישיבות ובמוסדות החינוך הציוניים.

לאחר אישור התקציב תוגש לוועדת הכספים בקשה להגדלת תקציב הישיבות

אין זה הנמנע שגם הקיצוץ בתקציב הישיבות לשנת 2014 יהיה קטן מהמתוכנן. לפי התכנון, הקיצוץ אמור להסתכם ב-227 מיליון שקל. גם על קיצוץ זה יתנהל דיון בקרוב וייתכן שיוחלט לצמצם אותו.

הוסכם גם כי לאחר אישור התקציב יוגדלו התקציבים המיועדים לאוכלוסייה הערבית ב-30 עד 50 מיליון שקל, בעקבות בקשה שהגישו חברי הכנסת אחמד טיבי מתע"ל ועיסווי פריג' ממרצ.

לידיעה ב"TheMarker"איך תוכל לפעול?