בחזרה לאוטובוסים?

מסתמן הסכם: אגד תפרסם נשים בירושלים. המדינה תפצה על נזקים

ההסכם, שעדיין לא נחתם, מנוסח בעקבות עתירה לבג"ץ שהגישה תנועת ירושלמים נגד אגד וכנען, שסירבו לפרסם תמונות של בני אדם בירושלים

מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''

לפי הסכם שמתגבש בין המדינה, אגד וחברת הפרסום כנען בתנועה, המדינה תפצה את אגד על נזקים שייגרמו לאוטובוסים שיישאו מודעות פרסום ובהן תמונות של נשים. המדינה הסכימה לממן נזקים משמעותיים לתקופה מוגבלת, אם יתברר כי יש ממש בחששות של אגד וייגרמו נזקים לאוטובוסים שיפרסמו תמונות של נשים.

ההסכם מתגבש בעקבות עתירה לבג"ץ שהגישה בשנה שעברה תנועת ירושלמים נגד אגד וכנען. שתי החברות סירבו לפרסם על אוטובוסים מודעות עם תמונות של נשים, במסגרת מסע פרסום שתכננה תנועת ירושלמים תחת הכותרת "ירושלמיות, נעים להכיר". התנועה מיוצגת בבג"ץ על ידי עו"ד אביעד הכהן.

בתשובה שהגישה המדינה לעתירה בשנה שעברה, נכתב כי משרד התחבורה יתנה מתן רישיון להפעיל תחבורה ציבורית בכך שהפרסום על אוטובוסים יהיה שוויוני. ב-ynet מציינים כי בעקבות התשובה החליטו אגד וכנען באוגוסט אשתקד לא לפרסם

המדינה הסכימה לממן נזקים לתקופה מוגבלת, אם ייגרמו נזקים לאוטובוסים בגלל פרסום תמונות נשים

כלל דמויות אנושיות – לא של נשים ולא של גברים – על אוטובוסים בירושלים.

בוואלה נכתב כי עדיין לא נחתם הסכם סופי בין הצדדים. מקורות המעורים במשא ומתן טוענים כי לא ברור אם אכן יגובש ההסדר וכי קיימים כמה קשיים. למשל, אם המדינה תחליט לפצות את אגד, יש צורך במנגנון לקביעה אם הנזק נגרם על ידי חרדים או על ידי גורם אחר.

מנכ"ל תנועת ירושלמים, הרב אורי איילון, מסר בתגובה: "התנועה הירושלמית הנאבקת מאבק עיקש נגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי רואה בהסכמות אלו רגע חשוב ומכונן במאבק נגד הדרת נשים".

 לידיעה ב-ynet

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?