אבנים, ברזלים וכיסאות

כתבי אישום חמורים בפרשת תקיפת החיילים החרדים

שני חרדים שתקפו שוטרים שבאו לחלץ חייל במאה שערים מואשמים בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו והתפרעות

מאה שערים, צילום: W. Robrecht, wikipediaמאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: W. Robrecht, wikipedia

יוסף בראון ויעקב קרישבסקי, שני חרדים שתקפו שוטרים שניסו לחלץ חייל חרדי שהותקף בשכונת מאה שערים השבוע, הואשמו הבוקר בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו והתפרעות. לשני חרדים אחרים שמוחזקים במעצר מאז תקיפת החייל לא מיוחסות עבירות של תקיפה. התביעה המשטרתית תגיש נגדם תביעה.

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, ביום שלישי השבוע סמוך ל-19:00 בערב הגיע החייל לבקר את דודו בשכונת מאה שערים בירושלים. החייל לבש מדים ולראשו היתה כיפה. בעודו הולך בשכונה, כינו אותו עוברים ושבים בכינויים גנאי כמו "חרד"ק" וצעקו לעברו "לך מפה". כשהיה סמוך למשרד של דודו נזרקה על החייל שקית אשפה שפגעה בעורפו. הוא נמלט למשרד של הדוד ומשם הזעיק את המשטרה.

בעת שהשוטרים ניסו לפזר את המתפרעים יידה בראון בקבוקים ואבנים לעבר השוטרים

ב-ynet נכתב כי כאשר השוטרים הגיעו למקום, התגודדו סביבם אנשים רבים, וביניהם הנאשמים, שיידו עליהם אבנים, ברזלים, כיסאות ודליי מים. לפי כתב האישום, בעת שהשוטרים ניסו לפזר את המתפרעים יידה בראון בקבוקים ואבנים לעבר השוטרים. הוא גם ניסה להתחמק ממעצר.

בכתב האישום נכתב גם, שקרישבסקי יידה אבנים, ברזלים ובקבוקי זכוכית על השוטרים ואף פגע באחד מהם. שני שוטרים עצרו אותו והוא השתולל ואף ירק לעברם. פרקליטות מחוז ירושלים ביקשה להאריך את מעצרם של בראון וקרישבסקי עד תום ההליכים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?