רק בגלל המדים

בפעם השנייה השבוע: חייל חרדי הותקף בירושלים

החייל חולץ ללא פגע על ידי שוטרים שהוזעקו לשכונת שמואל הנביא

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה'' (צילום אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: Naama, wikipedia

חייל חרדי שהלך בשכונת שמואל הנביא בירושלים הותקף שלשום על ידי חרדים. על החייל הושלכו חפצים מרכב. הוא נמלט למבנה סמוך וחולץ ממנו על ידי כוח משטרה שהוזעק למקום.

בחדשות 2 מציינים כי זאת היתה הפעם השנייה השבוע שבה הותקף חייל חרדי. התקיפה הקודמת היתה בשכונת מאה שערים. שלשום, בשעה שהחייל הלך ברחוב שרוב דייריו חרדים, עבר לידו רכב מסחרי. הרכב האט, הנוסעים קראו קריאות גנאי לעבר החייל והשליכו עליו שקיות מים. לאחר שהחייל ברח למבנה סמוך הוא התקשר למשטרה. שוטרים שהגיעו לרחוב חילצו אותו והעבירו אותו למטה המשטרה במגרש הרוסים, שם הגיש תלונה.

החייל החרדי שהותקף בשכונת מאה שערים שיחזר אתמול את האירוע. החייל הוא תושב המרכז. לדבריו, הוא הותקף כשבא לבקר את בני משפחתו בשכונה החרדית. "עברתי באזור של חרדים קיצוניים והם החלו לקלל אותי בלי הפסקה", סיפר למקורביו.

חרדים שנסעו ברכב מסחרי קראו קריאות גנאי לעבר החייל והשליכו עליו שקיות מים

"הם קראו לי חרד"ק ואפילו זרקו עלי שקיות זבל".

בעת התקיפה פשט החייל את מדיו בניסיון להגן על עצמו. "בשלב הזה מי שהיה איתי קרא למשטרה, שהגיעה ביחד עם כוח יס"מ שחילץ אותי", אמר. לאחר שמפקדיו שמעו על התקיפה הם התקשרו אליו כדי לשאול לשלומו וחלקם ביקרו אצלו.

איש צבא ששוחח עם חדשות 2 אמר: "על פי מה שאנחנו יודעים, הוא הותקף רק בגלל היותו חרדי. הוא לא אמר להם שום דבר ולא ניסה לריב אתם. הם ראו שהוא על מדים וזה עורר את זעמם. הוא לא עשה להם דבר מלבד היותו לובש מדים".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?