עיר בלי תמונה

בירושלים אסור לפרסם גם תמונות של חייזרים וחיות

חברת המדיה כנען ואגד החליטו כי על אוטובוסים בירושלים לא יתפרסמו כלל תמונות

חברת מועצת עיריית ירושלים ,רחל עזריה ופעילות ארגוני נשים מפגינות נגד קווי ההפרדה 20.09חברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, בהפגנה נגד קווי ההפרדה

מאבק ממושך, שהחל בהימנעות מפרסום תמונות של נשים במודעות המתנוססות על אוטובוסים בירושלים, הסתיים לפני כשנה בהחלטה שלא לפרסם דמויות אנושיות כלשהן על אוטובוסים בעיר הבירה. עכשיו מגיעה ההימנעות מפרסום בירושלים לדרגה חדשה.

בשבוע שעבר החליטו אגד וחברת המדיה כנען, בעלת הזיכיון לפרסום על אוטובוסים בירושלים, כי בעיר לא יתפרסמו אפילו תמונות של חייזרים ובעלי חיים. ב"הארץ" נכתב כי שתי החברות סירבו לפרסם מודעה שהכילה מלל בלבד, משום שמתחה ביקורת על מדיניות הפרסום הזאת.

רחל עזריה, חברת מועצת עיריית ירושלים ויו"ר סיעת "ירושלמים", עמדה בראש המאבק לפרסום נשים על אוטובוסים. במערכת הבחירות הקודמת בעיר עתרה עזריה לבג"ץ, לאחר שאגד וכנען סירבו לפרסם מודעה שבה נראתה תמונתה. לאחרונה שלחה עזריה לפרסום מודעה שכללה תמונה שלה ובה נכתב: "זו הפעם האחרונה ששמים אותי מאחורה

כנען סירבה לפרסם מודעה של עזריה, שבה נאמר: 'זו הפעם האחרונה ששמים אותי מאחורה באוטובוס'

באוטובוס". חברת כנען סירבה לפרסם את המודעה.

בשיחת טלפון עם עזריה הבהיר לה נציג החברה כי מודעות בירושלים לא יכללו צילום של דמות כלשהי, "לא גבר, לא אשה, לא ילד, לא ילדה, אפילו לא חייזר". לשאלת עזריה, נאמר כי גם חיות לא יופיעו במודעות.

מנכ"ל כנען, אהוד גבלי, כתב ל"ירושלמים" בין השאר: "כנען אינה מתכוונת לנהל את המאבק של עמותת 'ירושלמים' נגדה, על גבי אוטובוסים שהיא בעלת הזיכיון לפרסום עליהם".

בשיחה עם "הארץ" אמר גבלי שהמצב הקיים אינו נוח, אבל טען כי עזריה נושאת באשמה כלפי עזריה. "בעקבות הפנייה לבג"ץ הוחלט שלא יהיו דמויות בכלל וזה לצערנו המצב כיום".

לידיעה ב"הארץ"



איך תוכל לפעול?