האח הגדול

בבני ברק מגייסים ילדים למאבק בסמארטפונים

ילדים בשכונות החרדיות מפיצים שלטים הקוראים להורים לא להשתמש בטלפונים מתקדמים

טלפונים סלולריים כשרים. צילום: ברי''א, ויקיפדיהטלפונים סלולריים כשרים. צילום: ברי''א, ויקיפדיה

ברחוב החרדי מתנהלים בשנים האחרונות מאבקים רבים נגד הסמארטפונים, המכונים "פגעי הטכנולוגיה". אבל למרות מאמצי הרבנים, רבים מהחרדים מחזיקים במכשירי טלפון מתקדמים לצד מכשירים הנחשבים כשרים.

עכשיו מגויסים למאבק בסמארטפונים גם הילדים בשכונות החרדיות. כרוז המופץ בבני ברק קורא: "ילדים יקרים! בהוראת גדולי ישראל, כל הילדים מוזמנים לבוא לניידת החלוקה לקחת שלטים לתלות בחלונות ובמרפסות, ולהשתתף בהגרלה ענקית על אופניים יוקרתיות ועוד עשרות פרטים יקרי ערך".

ילדים מפיצים שלטים נגד סמארטפונים ברחובות, בחלונות הבתים ובמרפסות. חלק מהשלטים נושאים מסרים המתמקדים בילדים. באחד השלטים מודפסת תמונת ילד ולצדה הכיתוב: "עם ישראל, תתפללו על אבא שלי שיזרוק את האייפון והאינטרנט, ולא יפרק לנו את המשפחה". שלט אחר מכריז: "אין

באחד השלטים נאמר: 'עם ישראל, תתפללו על אבא שלי שיזרוק את האייפון והאינטרנט, ולא יפרק לנו את המשפחה'

כניסה לבעל אייפון ודומיו, או למי שמחזיק אינטרנט פרוץ".

אחד ממארגני המסע נגד הסמארטפונים טען בשיחה עם גלי צה"ל, כי הם מתואמים עם בכירי הרבנים הליטאים. בשבוע שעבר התכנסו בכירי הרבנים החרדים בבני ברק וקראו למאבק בטכנולוגיה ובסמארטפונים. לדברי המארגנים, הקמפיין הנוכחי הוא תוצאה ישירה של אותו כינוס.

הרבנים החליטו למקד את המאבק בקרב בני הישיבות והכוללים, בידיעה שרבים מהצעירים החרדים מחזיקים שני מכשירים: אחד "כשר" ואחד "רגיל", שבאמצעותו הם גולשים באינטרנט ושולחים מסרונים. למרות החרפת המאבק, במגזר החרדי נשמעים גם קולות שטוענים כי מדובר במלחמה אבודה.

 לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?