מחול החופש

בירושלים רוקדים נגד התחרדות

בפארקים ציבוריים בבירה מתקיימים בשבתות שיעורי זומבה, ריקודי בטן וסלסה, במחאה על ניסיונות חרדיים להשתלט על השכונות

נשים חילוניות שרות ורוקדו מול הפגנת שבת חרדית בירושלים. 23.07.2011. צילום: קובי גדעון פלאש 90.נשים חילוניות שרות ורוקדות מול הפגנה חרדית בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ועד קרית יובל החופשית מקיים שיעורי פילאטיס וריקודי בטן לנערות ולנשים בגנים הציבוריים בשכונה הירושלמית, במחאה על ההשתלטות החרדית על הגנים הציבוריים.

גם במינהלים קהילתיים אחרים בירושלים הוחלו לקיים שיעורי ריקוד באותה רוח. בבית הכרם, בגבעה הצרפתית ובגילה יתחילו לקיים שיעורי זומבה לקהל הרחב.

בשיתוף עם תנועת ירושלמים יהיו פעילויות ריקוד בגן השחר בבית הכרם, בפארק זידנברג בגילה ובגן שליד המפלצת בקרית היובל. ב-ynet מציינים כי לדברי תושבי בית הכרם, חרדים רבים מגיעים לפארק זידנברג משכונות סמוכות כמו בית וגן, בעיקר בשבתות.

בסביבתו של סגן ראש העיר יצחק פינדרוס טוענים: פעילויות הריקוד הן פרובוקציות זולות של החילונים

המארגנים הסבירו כי יקיימו שיעורי זומבה, מכיוון שמדובר בריקוד אירובי המשלב מקצבים לטיניים כמו מרנגה וסלסה, ותנועות לא צנועות. בגבעה הצרפתית יקיימו החל ממוצאי שבת הקרובה שיעורי סלסה במרכז המסחרי שבשכונה.

בסביבתו של סגן ראש העירייה החרדי יצחק פינדרוס טוענים כי פעילויות הריקוד הן פרובוקציות זולות של החילונים. "לא יעזור דבר, החרדים ידועים בעיקשותם. הריקודים האלה לא ירחיקו וישברו את החרדים", אמרו מקורביו של פינדרוס.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?