סרט בשבת תענוג

עתירה: לאפשר פתיחת הסינמה סיטי בירושלים בשבת

מועצת העיר ירושלים אישרה את בניית מתחם הקולנוע, בתנאי שלא יפעל בשבת. תנועת התעוררות דורשת מבג"ץ להורות על שינוי ההחלטה

סינמה סיטי בראשון לציון. צילום: Avi111, wikimediaסינמה סיטי בראשון לציון (צילום אילוסטרציה). צילום: Avi1111, wikimedia

תנועת התעוררות הגישה שלשום עתירה לבג"ץ, שבה היא דורשת לאפשר את הפעלת מתחם סינמה סיטי שייפתח הקיץ בירושלים גם בשבתות. את העתירה הגיש מטעם התנועה עורך הדין יוסי חביליו.

מועצת העיר ירושלים אישרה באוקטובר 2010 את בניית מתחם הסינמה סיטי בעיר, בתנאי שהפעילות בו תהיה בימי חול בלבד. ההחלטה ניתנה באמצעות אישור דו"ח של ועדת הכספים במועצת העיר בעניין זה.

תנועת התעוררות התנגדה להחלטת מועצת העיר. בחודשים האחרונים, מדווח nrg, פתחה התנועה במאבק מחודש לפתיחתו של מתחם הסינמה סיטי בשבת. התנועה מבקשת לאפשר לציבור הפלורליסטי בעיר ליהנות מהיצע תרבותי גם בסוף השבוע. במסגרת מאבקה הצליחה תנועת התעוררות להביא לפרסום הודעה מטעם משרד האוצר, כי אין מניעה לפתיחת המתחם בשבת. האוצר פרסם בעבר הנחיה שלפיה מתחם הסינמה סיטי בירושלים יהיה סגור בשבת.

יו"ר התעוררות: אנו משוכנעים שבית המשפט ימצא לנכון למנוע את הפגיעה הגדולה בציבור החילוני והציבור הלא יהודי

לפני כחודש ארגנה תנועת התעוררות הקרנת סרט בקרבת המתחם ביום שישי בערב. בהקרנה השתתפו כ-500 מתושבי ירושלים. בימים האחרונים החלה חברת סינמה סיטי בגיוס עובדים למתחם, שיהיו מוכנים לעבוד בסופי שבוע.

יו"ר התעוררות, עופר ברקוביץ', אמר: "אנו משוכנעים שבית המשפט ימצא לנכון למנוע את הפגיעה הגדולה בציבור החילוני, הציבור הלא יהודי וציבור התיירים הפוקד את העיר, ויורה למדינה ולעירייה לשנות את ההסכם המקורי ולאפשר את הפעלת המתחם גם בשבת".

עו"ד חביליו אמר כי העתירה נוגעת לסוגיות משפטיות, חוקתיות ועקרוניות - חופש מדת, מניעת כפייה דתית וזכות הציבור החילוני לצרוך שירותי תרבות גם בשבתות וחגים.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?