נזקקים בישיבות

70% מתקציב התמיכות של משרד הרווחה – לחרדים

ישיבת ויז'ניץ, ישיבת בעלז ומוסדות חרדיים אחרים קיבלו יותר מ-55 מיליון שקל. התקציבים למוסדות המטפלים בנשים מוכות ובנפגעי תקיפה מינית נמוכים יותר

ישיבת פוניבז' בבני ברק לאחר החזרה מחופשת בין הזמנים של הקיץ ותחילת זמן אלול תקופת הלימודים שלפני הימים הנוראים. 20.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgישיבת פוניבז' בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ישיבות וגופים חרדיים ותורניים קיבלו בשנה שעברה 55.3 מיליון שקל מתקציב התמיכות של משרד הרווחה. סכום זה מהווה כ-70% מכלל תקציב התמיכות, שהסתכם ב-81.8 מיליון שקל. סעיפים שאינם מיועדים למגזר מסוים באוכלוסייה קיבלו תקציבים קטנים יותר.

לדוגמה, בוואלה נכתב כי לסעיף "שיפוצים והצטיידות של מקלטים לנשים נפגעות אלימות וילדיהן" הוקצו כ-3.5 מיליון שקל ול"תמיכה במוסדות ציבור המסייעים לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית" ניתנו 4.5 מיליון שקל. 100% מהסעיף "תמיכה באחזקה שוטפת של תלמידים נזקקים בפנימיות" הגיעו למוסדות חרדיים.

את רשימת הארגונים שקיבלו כספי תמיכות מובילה ישיבת חסידי בעלז שקיבלה 778 אלף שקל, ואחריה ישיבת ויז'ניץ עם

100% מהסעיף תמיכה באחזקה שוטפת של תלמידים נזקקים בפנימיות הגיעו למוסדות חרדיים

774,800 שקל ומוסדות "באר אברהם", שקיבלו 662,500 שקל.

תקציב התמיכות של משרד הרווחה הוא תקציב מיוחד, המיועד לתמיכה בעמותות חברתיות ובגופים המסייעים לנזקקים, לנשים נפגעות אלימות, לבעלי צרכים מיוחדים ועוד.

ממשרד הרווחה נמסר כי כספי תקציב התמיכות הם סעיף ייעודי, שמתקבל ממשרד האוצר במסגרת הסכמים קואליציוניים.

במשרד האוצר רואים את הדברים אחרת. "הכסף מגיע לתמיכה בילדים נזקקים בפנימיות. הוא מיועד לנושא זה ולא בהכרח לפנימיות של חרדים", נמסר מהאוצר. "מבחני התמיכה של משרד הרווחה הקובעים את התנאים לקבלת התמיכה מהתקציב האמור, הם הגורמים לכך שבפועל הרוב המוחלט של התקציב מופנה לפנימיות של חרדים".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?