מיצוי כושר הגבייה

עיריית ביתר עילית: נצלו הנחות בארנונה לפני הקיצוצים

בתקציב 2014 ייכלל סעיף של מיצוי כושר ההשתכרות לשם קבלת הנחה בארנונה. הסעיף יקצץ בשליש את ההנחה לאברכים

ילד חרדי רץ בביתר עילית 09.04.2010. צילום: נתי שוחט,  פלאש90ילד חרדי רץ בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, פונה לתושבי העיר החרדית ומבקש מהם להזדרז בהגשת הבקשות להנחה בארנונה, לפני שיהיו שינויים בזכאות להנחה.

מודעות שפרסמה העירייה קוראות לתושבים להגיש בקשות להנחה בארנונה בטרם יוטלו ה"גזירות" של הממשלה, שלפי ההודעות "כידוע עינה צרה בציבור החרדי".

במודעות מבקש ראש העירייה, מאיר רובינשטיין, מתושבי העיר החרדית להזדרז בהגשת הבקשות להנחה בארנונה לפני שיהיו שינויים בזכאות להנחה. השינוי הצפוי קשור להכנסת סעיף מיצוי כושר ההשתכרות לספר התקציב העומד עתה לדיון.

"המלצתנו היא לציבור הזכאים להנחה בארנונה להגיש מיידית את כל החומר הרלוונטי לבקשת ההנחה בארנונה, כדי שמחלקת הגבייה תקבע להם כבר עתה זכאות להנחה לשנת הכספים הנוכחית", נכתב במודעות שהתפרסמו במקומונים בביתר עילית ונתלו על לוחות המודעות של בתי הכנסת בעיר.

לפי ההערכות, סעיף מיצוי כושר ההשתכרות יקצץ את שיעור ההנחה של האברכים בשליש. הסעיף אמור להיכנס לתוקף החל

מודעות של העירייה קוראות להגיש בקשות להנחה לפני שיוטלו גזירות הממשלה, ש'כידוע עינה צרה בציבור החרדי'

בשנת 2014.

תושב ביתר עילית, המחזיק בתפקיד ציבורי בעיר, אמר ל-ynet כי "קמפיין ההנחות" של העירייה נועד לאפשר לתושבים לנצל את מלוא שיעור ההנחה בארנונה השנה".

דובר עיריית ביתר עילית, שנשאל מדוע ראש העיר, הממלא תפקיד ציבורי, תוקף את הממשלה תחת סמלה הרשמי של העירייה, אמר: "בתוכן המודעה שהתפרסמה, אגב בעלות של 160 שקלים בלבד, לא הותקפה הממשלה, אלא ראש העיר מצא לנכון להסביר לתושבים את המצב הקשה שאליו נקלע המגזר החרדי, כמו עובדי נמלים ו/או כל מגזר אוכלוסייה אחר. ודי אם נראה את הודעות ראשי ועד השלטון המקומי נגד מהלכי הממשלה". הדובר הוסיף כי הקמפיין נועד למצות את גביית הארנונה מהתושבים.

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?