אלימות גוברת

גם בבני ברק: חייל חרדי הותקף באבנים

העיתון "המבשר", ביטאונו של חבר הכנסת מאיר פרוש, מגנה את התופעה

מאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipediaמאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipedia

חייל חרדי שהלך אתמול בערב בבני ברק הותקף על ידי נערים חרדים. "הם זרקו עלי אבנים, אני בטראומה", אמר החייל, נשוי ואב לשניים, ל"כיכר השבת".

החייל הותקף כשהלך ברחוב ישמח משה בשיכון סאטמר בבני ברק. "עליתי במעלה הרחוב כשאני לבוש מדים ולפתע אני רואה מולי קבוצת נערים שמתחילים לזעוק לעברי, 'חרד"ק', 'שייגעץ' ועוד קללות ונאצות", סיפר החייל. "ניסיתי להתחמק מהם אבל הם החלו לרדוף אחרי ובשלב מסוים חלקם אף זרקו אבנים שרק בנס פספסו ולא פגעו בי. בהתחלה ניסיתי להסתובב אליהם ולהגיב, אבל חשתי בסכנת חיים וברחתי".

העיתון "המבשר", ביטאונו של חבר הכנסת מאיר פרוש, גינה הבוקר את ההתנהגות האלימה כלפי החיילים החרדים. העורך, בנימין ליפקין, תקף במרומז את העיתון "הפלס", שהביע תמיכה מסויגת במעשים. "ההידרדרות האלימה, שעליה מדווחים

'המבשר': ההידרדרות האלימה ראויה לכל גינוי בשפה ברורה ונחרצת

בחדווה בלתי מוסתרת כלי התקשורת, ראויה לכל גינוי בשפה ברורה ונחרצת שאינה משתמעת לשתי פנים", כתב ליפקין.

"יצא לי להיתקל בימים האחרונים בחובבי קונספירציות למיניהם, שבמקום לגנות מיידית את המעשים הפסולים הללו מכל וכל, ולפי כל אמת מידה, בחרו להשתעשע בכך שעצם הגילוי של חוסר סובלנות ברחוב החרדי כלפי לובשי מדים עשוי לשרת את מטרת הציבור החרדי כלפי חורצי הגורלות היושבים עתה על מדוכת גזירת הגיוס", הוסיף עורך "המבשר".

הבוקר פורסמה ב"הפלס" הסתייגות של אישי ציבור ממתקפה אלימה נגד החיילים החרדים. עם זאת, העיתון הסביר כי יש להבדיל בין "פגיעה פיזית" אסורה ל"פגיעה מורלית" הגורמת לחיילים להתבייש. פגיעה כזאת, לפי "הפלס", מותרת על פי כללי הדמוקרטיה.

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?