אין מקום לחיילים

קיצונים תקפו חייל חרדי בישיבה: "צא מפה, חרד"ק"

לאחרונה היו מקרים נוספים שבהם הותקפו חיילים חרדים. עסקנים חרדים בכירים: "זו אינה דרכנו"

חיילי שח''ר בסיום קורס תכנות, עם הרמטכ''ל הקודם, גבי אשכנזי. צילום: www.flickr.com/people/45644610@N03, wikipediaחיילי שח''ר בסיום קורס תכנות, עם הרמטכ''ל הקודם, גבי אשכנזי. צילום: www.flickr.com/people/45644610@N03, wikipedia

חייל חרדי המשרת בפרויקט שח"ר, נכנס לאחרונה לישיבה כדי להשתמש בשירותים. דקות ספורות לאחר שנכנס למבנה התנפלו עליו כמה בחורים מהישיבה והשליכו אותו החוצה. תלמידי הישיבה צעקו עליו "חרד"ק, צא החוצה!"

"פתאום מתנפלים עלי קבוצה של בחורים... צועקים עלי ודוחפים אותי ואומרים לי, 'צא מפה חרד"ק, מסית, איך אתה לא מתבייש ללכת עם מדים בבני ברק", סיפר החייל ב"כיכר השבת". לדבריו, הוא התגייס לצה"ל לאחר שקיבל אישור מרבותיו. חרד"ק הוא "חרדי קל דעת".

בכירים בצה"ל יצרו קשרו עם עסקנים חרדים בכירים, שהבטיחו לטפל בחומרה במקרה הקשה. העסקנים הבהירו לגורמים בצה"ל כי "זו אינה דרכנו". לדבריהם, גם רבנים הנחשבים גדולי ישראל התבטאו ברוח את. אחד מרבני הישיבה שבה אירע המקרה אמר כי יברר מיהם התלמידים שנהגו כך בחייל

בצה"ל טוענים כי התגברות התקיפות קשורה למודעות נגד חיילים חרדים המופצות לאחרונה בשכונות החרדיות

והבטיח לטפל בהם במלוא החומרה.

באחרונה היו מקרים נוספים שבהם הותקפו חיילים חרדים. באירוע האחרון מסוג זה טען חייל חרדי המשרת בחיל הים, כי בא להתפלל בהר מירון וקיצונים שהיו במקום קראו לעברו "חרד"קים החוצה".

בצה"ל טוענים כי התגברות התקיפות קשורה למודעות נגד חיילים חרדים המופצות לאחרונה בשכונות החרדיות. המודעות מתנוססות גם בימים אלו בתחנות אוטובוס בערים חרדיות, וצה"ל מתכוון לפנות למשרד התחבורה כדי שיפעל להסירם.

בשח"ר אמרו ל"כיכר השבת" כי לאחרונה, בעקבות קמפיין החרדקים, מתקבלות פניות רבות על תקיפת חיילים במוקד מיוחד שהוקם.

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?