תרומה לצבא ולחברה

הרמטכ"ל: צה"ל צריך חרדים, לא על חשבון נשים

בראיון ל-ynet ביום העצמאות אמר רב אלוף בני גנץ כי יש לשלב את החרדים בצבא, ולא להקים חטיבות חרדיות מיוחדות

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי "נצח יהודה" במטווח. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

"צה"ל צריך עוד כוח אדם, ונשמח אם החרדים ישרתו בצה"ל. במקומות שבהם שירתו עד היום הם הביאו הישגים טובים, והם למדו שהשירות הצבאי טוב גם להם", אמר הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, בראיון ל-ynet ביום העצמאות. הרמטכ"ל הוסיף, כי לדעתו בתהליך מדורג ומתמשך אפשר לשלב בצבא יותר ויותר גורמים מהחברה הישראלית. "אנו צריכים את האנשים הללו בגבולות, בבסיסים, במפקדות. אנו מציגים את המשמעות של הנושא ומקווים לקבל את המשאבים שיתמכו בכך", אמר.

לדברי גנץ, שילוב חרדים בצבא לא יבוא על חשבונן של שנים. "צה"ל הוא צבא ממלכתי, שבו כולם יכולים לשרת והנשים בצה"ל תורמות תרומה משמעותית בכל מערך שאנו יכולים לחשוב עליו", אמר. "נזכיר שבשחרור ירושלים היינו צריכים גם את הרב שלמה גורן וגם את שולי נתן".

בשחרור ירושלים היינו צריכים גם את הרב שלמה גורן וגם את שולי נתן

כשנשאל אם צריך להקים חטיבות מיוחדות לחרדים או ליצור ביחידות הצבא אינטגרציה בין מגזרים שונים בחברה אמר הרמטכ"ל: "צריך באופן עקרוני ליצור אינטגרציה של המשרתים. אני לא רואה חטיבות חרדיות. יחידות בהיקפים כאלה ואחרים, לפחות בתחילת הדרך כדי להבטיח את ההצלחה – אני חושב שאפשר לעשות את זה. השירות של החרדים בצה"ל הולך וגדל כל הזמן. הוא תורם לצה"ל, למשרתים, לחברה החרדית ולחברה הישראלית. זה נתיב הצלחה שצריך ללכת בו בצעדי תינוק, אבל להמשיך לצעוד קדימה. זה יהיה בסדר".

לראיון ב-ynetאיך תוכל לפעול?